Ibuprofénové analógy

Diagnostika

Ak lekár predpíše liek pacientovi, potom môže byť niekedy naliehavá potreba nahradiť ho liečivom s podobným účinkom. To sa môže týkať aj takého spoločného protizápalového lieku, ako je ibuprofén.

Vlastnosti ibuprofénu

Po prvé, dotknime sa otázky, čo je to ibuprofen, na čo je a ako by sa mal používať. Ibuprofen je nástroj zo skupiny nesteroidných protizápalových liekov (NSAID). Má niekoľko typov účinku naraz - antipyretické, analgetické a protizápalové. Vzhľadom na túto vlastnosť, liek môže byť predpísaný pre bolesti rôzneho pôvodu:

  • kĺbové a reumatické bolesti,
  • osteochondróza,
  • neuralgia,
  • svalová bolesť
  • bolesť zubov a bolesť hlavy
  • bolestivá menštruácia,
  • modriny a poranenia.

Tiež liek je často používaný ako prostriedok na boj proti negatívnym príznakom akútnych respiračných infekcií a chrípky - bolesť, bolesť tela, vysoká horúčka.

Ibuprofen nielen zmierňuje bolesť, ale tiež znižuje intenzitu zápalového procesu, znižuje opuchy.

Liek sa môže použiť na liečbu detí vo veku od 6 rokov a žien počas tehotenstva, s výnimkou tretieho trimestra.

Existujú rôzne dávkové formy ibuprofénu. Nie sú to len pilulky, ale aj kapsuly, sirup a suspenzie, krémy, masti a gély, roztok na parenterálne podávanie.

Tablety majú obvykle dávku 200 mg, suspenziu - 20 mg / ml. 1 g gélu a masti obsahuje 50 mg ibuprofénu.

Prečo môže byť potrebné nahradiť ibuprofen?

Dôvody môžu byť úplne odlišné. Niektorí ľudia nemajú radi cenu lieku, niektorí chcú používať účinnejší a spoľahlivejší liek a niektorí môžu mať závažné nežiaduce reakcie na ibuprofén.

Samozrejme, keď nahradíte liek podobným, je lepšie na internete nepočúvať rady priateľov alebo príležitostných poradcov, ale naučiť sa názor špecialistu.

Aké sú analógy ibuprofénu?

Analógy akéhokoľvek lieku sú dvoch typov. Niektoré liečivá sú vo svojej kompozícii úplne konzistentné, to znamená, že majú rovnakú účinnú látku. Tieto typy liekov sa nazývajú štrukturálne analógy alebo synonymá. Iný typ analógu môže mať mierne odlišnú zlúčeninu ako pôvodný liek, avšak účinok týchto liekov bude stále podobný pôvodnému liečivu.

Väčšina liečivých látok používaných v medicíne najmenej niekoľko desaťročí má niekoľko možností pod rôznymi ochrannými známkami a ibuprofén nie je výnimkou. Avšak nie všetky tieto lieky majú vo svojom názve slovo „ibuprofen“, čo môže veľmi sťažiť nájdenie správneho lieku.

V niektorých prípadoch môžu byť vhodné liečivá s inou účinnou zložkou. Tieto lieky spravidla patria do rovnakej skupiny ako ibuprofén - do skupiny NSAID. V iných situáciách môže ibuprofen nahradiť analgetické alebo antipyretické liečivá. Pri výbere liekov, ktoré nie sú štrukturálnymi analógmi ibuprofénu, je potrebná špeciálna starostlivosť. Nie všetky z nich môžu byť podávané deťom. Nie všetky z nich môžu používať aj ženy počas tehotenstva. Lekárova rada tu nebude zbytočná.

Kombinované prípravky možno pripísať samostatnej skupine. Obsahujú okrem ibuprofénu aj iné látky, ktoré zvyšujú alebo dopĺňajú jeho účinok. Rozsah použitia týchto liekov je širší a niekedy doplnky podporujú účinok ibuprofénu. Napríklad sa rozšírila kombinácia paracetamolu a ibuprofénu. K takýmto prostriedkom sa však musí pristupovať s trochou opatrnosti. Vo väčšine prípadov môžu nahradiť ibuprofen, ale ďalšie zložky môžu mať svoje vlastné kontraindikácie, takže pred zakúpením takejto drogy, mali by ste starostlivo študovať jeho pokyny.

Existuje mnoho štruktúrnych analógov a liečiv s podobným účinkom u ibuprofénu. Pri výbere náhradného liečiva je však dôležité zvážiť jeho dávkovú formu. Koniec koncov, nie všetci výrobcovia vyrábajú napríklad formy liekov pre deti vo forme sirupu alebo suspenzie, ako aj lieky vo forme krémov a mastí. Niektorí výrobcovia vyrábajú výrobok vo forme šumivých (rozpustných) tabliet, ako aj tabliet s predĺženým účinkom (retard).

Populárne štrukturálne analógy ibuprofénu:

  • Advil,
  • art rock,
  • Bofen,
  • dlhá,
  • Ibunorm,
  • Ibutard,
  • Ibufen,
  • MIG 400,
  • Maxicold,
  • NEXT,
  • Nurofen,
  • Suprafen,
  • Faspik.

Pravidlom je, že zmena ibuprofénu na lacnejší ekvivalent nedáva zmysel, pretože ibuprofen je zvyčajne vyrábaný domácimi výrobcami a jeho cena je cenovo dostupná pre takmer každého. Je to ďalšia záležitosť, ak pacient dôveruje viac v dovoze liekov, napríklad liekov pod značkou Nurofen, ktoré vyrába spoločnosť, ktorá raz vyvinula ibuprofén.

Aké látky môžu mať vlastnosti ibuprofénu av prípade potreby ich nahradiť? Ak hovoríme o antipyretických vlastnostiach lieku, potom absolútny vodca - paracetamol. Je možné použiť v tejto kvalite a staré dobré kyseliny acetylsalicylovej. Pre liečbu detí však nie je vhodný z dôvodu možných závažných komplikácií. Ak hovoríme o zápalových procesoch, je lepšie venovať pozornosť liekom s indometacínom alebo diklofenakom. Keď je anestézia najvhodnejšími liekmi s ketorolakom. Vo väčšine prípadov však náhrada nebude rovnocenná. Faktom je, že ibuprofen je považovaný za jeden z najbezpečnejších liekov a vyznačuje sa relatívne nízkym výskytom nežiaducich reakcií.

Ceny liekov obsahujúcich ibuprofén:

  • Dlhá smotana 5% - od 99 p.,
  • MIG 400, tablety - od 80 p.,
  • Nurofen, pozastavenie - od 136 str.,
  • Nurofen, tablety - od 92 s.,
  • Ibuprofen, suspenzia - od 76 s.,
  • Ibuprofen, tablety - od 17 p.,
  • Ibuprofen, gél 5% - od 96 p.
  • Maxicold, pozastavenie - od 162 r.,
  • Faspik, odpruženie - od 134 str.,
  • Ďalšie Uno, kapsuly - od 137 str.

Nižšie sú stručné opisy niektorých štruktúrnych analógov a liečiv s účinkom podobným ibuprofénu.

Forma lieku: 200 mg tablety.

Indikácie: bolesť hlavy, bolesť svalov a zubov, migréna, bolesti chrbta a kĺbov, neuralgia, ARH a horúčka chrípky

Kontraindikácie: intolerancia na NSAID, krvácanie, ulcerózne ochorenia gastrointestinálneho traktu, ťažké zlyhanie obličiek, pečene alebo srdca, vek do 6 rokov, hmotnosť do 20 kg, 3 trimestre tehotenstva

Použitie: Pre dospelých a deti - tableta 3-4 krát denne. Maximálna denná dávka pre dospelých - 6 tabliet, pre deti - 4 tablety. Neužívajte pilulky dlhšie ako 3 dni bez lekárskeho predpisu.

Lacný krém, ktorý má protizápalové a analgetické účinky. Obsahuje ibuprofen.

Indikácie: artritída, radiculitída, osteochondróza s radikulárnym syndrómom, myalgia, trauma (bez narušenia integrity mäkkých tkanív), dislokácie, výrony, artikulárny syndróm s reumatizmom a dnou.

Uvoľňovanie formy: krém 5% v skúmavkách po 20, 50 a 100 g. 1 g krému obsahuje 50 mg ibuprofénu.

Kontraindikácie: plačová dermatóza, ekzémy, odreniny, infikované rany, až jeden rok starý.

Aplikácia: krém by sa mal aplikovať pásikom 5-10 cm v oblasti zápalu a dôkladne trieť do pokožky. Liek môže byť použitý 2-3 krát denne. Priebeh liečby bez konzultácie s lekárom by nemal prekročiť 10 dní.

Protizápalové liečivo s výrazným účinkom. Indometacín je však charakteristickejší pre vedľajšie účinky spojené s gastrointestinálnym traktom ako pre iné NSAID.

Uvoľňovanie formy: tablety 25 a 50 mg, masť, sviečky, gél.

Indikácie: artritída a artróza, neuralgia, myalgia, bolesť chrbtice a kĺbov, traumatický zápal kĺbov a mäkkých tkanív.

Kontraindikácie: vek do 14 rokov, 3 trimestre tehotenstva, ulcerózne ochorenia gastrointestinálneho traktu, závažné formy zlyhania obličiek, pečene a srdca, krvácanie.

Aplikácia: Dospelí určujú 25 mg 3-4 krát denne. Maximálna denná dávka je 200 mg. Dĺžku liečby určuje lekár.

Analgetikum a antipyretikum, liek, ktorý znižuje bolesť a horúčku. Má rýchly účinok, odporúča sa na použitie u detí.

Forma uvoľňovania: Tablety 500 mg.

Indikácie: Slabý a mierny syndróm bolesti (bolesť hlavy, bolesť zubov, neuralgia, myalgia, algomenorea, trauma), horúčkovitý stav s akútnymi respiračnými infekciami a chrípkou.

Kontraindikácie: nadmerné požívanie alkoholu, precitlivenosť na liek.

Použitie: Dospelí a deti od 12 rokov 1 tableta 3-4 krát denne. Trvanie liečby je 5-7 dní. Maximálna denná dávka je 4 g. Deti vo veku 6-12 rokov majú predpísanú dávku 250 - 500 mg pre deti vo veku 3-6 rokov - 150 - 250 mg. Frekvencia príjmu - 4 krát denne.

Účinné analógy Ibuprofenu

Protizápalové látky Tablety Ibuprofenu sú dostupné v každej druhej hrudi na domácu medicínu. Pri dodržaní mierneho stupňa dávkovania môže byť tento liek použitý bez špeciálnej konzultácie so špecialistom a predpisom lekára. Tento liek má nielen protizápalový účinok, ale tiež účinne zmierňuje bolesť a pomáha zmierniť návaly horúčavy.

Vo forme tabliet sa liek predpisuje na liečbu patologických procesov dýchacieho systému orgánov, ako aj na odstránenie bolesti v oblasti hlavy a na akútnu bolesť v dutine zubu. Ibuprofénová masť je predpísaná na poskytnutie terapeutického účinku pri ochoreniach kĺbov a tkanív.

Na pultoch farmakologických lekární je táto droga široko dostupná vďaka svojej nízkej trhovej hodnote. Lacné tablety ibuprofénu, ktorých cena sa pohybuje od 30 do 40 rubľov, sa neodporúčajú deťom mladším ako 5 rokov.

V prípadoch, keď existujú určité kontraindikácie použitia tohto lieku, alebo sa vyskytuje individuálna intolerancia k jeho jednotlivým zložkám, podobné lieky s podobným spektrom terapeutického účinku, ale iné chemické zloženie prídu na záchranu. Čo môže nahradiť ibuprofen?

Ako vynikajúca náhrada za ibuprofen, neboli vyvinuté žiadne menej účinné lieky Nurofen a Mig, ktoré majú vysokú popularitu, vo všetkých médiách.

Nurofen

Zloženie Nurofenu ako aktívnej zložky zahŕňa ibuprofén, ako aj v závislosti od formy uvoľňovania ďalšie zložky, ktoré majú pomocný účinok.

Výrobcovia Nurofen ponúkajú rôzne formy uvoľňovania tohto lieku, medzi ktorými sa líšia:

  • tablety;
  • Gél na aplikáciu na kožu v kĺboch ​​alebo postihnutých tkanivách;
  • sirup;
  • kapsule;
  • Sviečky na rektálne podanie.

Okrem iného existujú špeciálne dávkovacie formy Nurofenu, ktoré poskytujú terapeutický účinok deťom, to je Nurofen škôlka vo forme suspenzie na orálne podávanie a rektálne čapíky a formy liečiva so zvýšenou účinnosťou a najkratšou dobou expozície, ako sú Nurofen Express a Nurofen Express Neo.

Tento liek sa používa na odstránenie symptómov bolesti s rôznymi etiológiami as nepohodlným pocitom v oblasti svalových vlákien.

Na rozdiel od Ibuprofenu sú jeho analógy o niečo drahšie, ale ich terapeutické vlastnosti sú mierne odlišné. Analógy ibuprofénu, ako sú čapíky a sirup Nurofen, môžu byť použité na zmiernenie horúčky a bolesti u dojčiat. Preto, za cenu analógu ibuprofénu vo forme sviečok, alebo tekutej forme Nurofen bude o niečo drahšie, v rozsahu 160 rubľov.

Mig tabletovanie je tiež jedným z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších generických liečiv nášho originálneho lieku.

Na čo sú tieto pilulky? Ich zloženie obsahuje všetok rovnaký ibuprofén s ďalšími pomocnými zložkami. Používajú sa na odstránenie nasledujúcich príznakov:

  • Akútna bolesť v hlave;
  • migrény;
  • Bolestivosť v dolnej časti brucha počas menštruácie;
  • Pocity bolesti v oblasti svalových vlákien;
  • Výskyt horúčky s rozvojom chrípky alebo nachladnutia;
  • Prejavy neuralgických záchvatov.

Tento liek sa neodporúča používať u detí mladších ako 12 rokov, bez osobitných odporúčaní od zdravotníckeho pracovníka.

Pokiaľ ide o náklady na pilulku MiG, niekoľkokrát pôvodné pilulky Ibuprofen sú tiež. Ich priemerná cenová politika na ruskom trhu sa pohybuje od 100 do 250 rubľov.

Zhrnutie

Ibuprofen má analógy od iných výrobcov, ako napríklad:

  • Dlhé vo forme krému;
  • Burana vo forme gélu alebo tabliet;
  • Rovnako ako drogy Advil a Paspiq.

Mnohé krajiny vyrábajú generiká, ale je nepravdepodobné, že by niekto mohol nájsť náprotivky, ktoré by boli lacnejšie ako pôvodná droga, pretože cenová politika pre všetky zahraničné lieky je vždy o niečo vyššia ako v prípade sovietskych liekov.

Ak dôkladne preskúmate zloženie analógov vyvinutých v rôznych krajinách a rôznych farmakologických spoločnostiach, môžeme si všimnúť jednu podobnosť: vo všetkých generikách domáceho lieku je hlavnou účinnou zložkou ibuprofén.

Ale v tomto prípade, prečo platiť niekedy viac, ak je účinná látka rovnaká vo všetkých prípravkoch? Je dôležité poznamenať, že nie je možné aplikovať tabletové anestetiká alebo antipyretiká v každom prípade. Preto gélové formy analógov alebo ich formy uvoľňovania vo forme rektálnych čapíkov alebo kvapalných sirupov môžu byť vynikajúcim nástrojom na elimináciu patologických prejavov u malých detí a v iných neštandardných situáciách.

Okrem iného, ​​podobné lieky Ibuprofen môže byť vynikajúcou alternatívou na zabezpečenie potrebného terapeutického účinku v prípade, keď pri užívaní domáceho originálneho lieku nie je dodržaný požadovaný účinok. Koniec koncov, všetky lieky s rovnakým terapeutickým účinkom, v úplne inej forme, postihujú každého pacienta, niekto pomáha originálnym liekom a niekto musí používať iba zahraničné analógy.

Výber liekov by sa mal vykonávať v závislosti od individuálnych charakteristík pacienta av prípadoch s ťažkosťami pri výbere potrebných liekov by ste sa mali poradiť so špecialistom.

Analógy "Ibuprofen": zoznam liekov, indikácie, návod na použitie

Indikácie pre použitie "Ibuprofen" a jeho analógy sú bolesť, horúčka, prítomnosť zápalových procesov. Tieto prostriedky patria medzi nesteroidné protizápalové lieky. Nie sú návykové a nemajú narkotický účinok.

Zvážte návod na použitie "Ibuprofenu" a analógov liekov.

Indikácie na použitie

"Ibuprofen" sa predpisuje na zmiernenie príznakov a liečbu chorôb, ako sú:

  • vysoká horúčka;
  • zápal ucha;
  • bolesť hlavy alebo bolesť zubov;
  • bolesť vyplývajúca z poranení kostí, kĺbov a mäkkých tkanív;
  • bolesť kĺbov;
  • migréna;
  • bolesť svalov;
  • neuralgia;
  • ORL ochorenia;
  • artritídy a artrózy;
  • bolesť dolnej časti chrbta;
  • nefrotický syndróm;
  • adnexitída a iné.

kontraindikácie

"Ibuprofen" a mnoho jeho analógov je zakázané používať, ak má pacient tieto patologické stavy:

  • vred alebo erózia tráviaceho traktu;
  • individuálna neznášanlivosť voči komponentom nástroja;
  • ochorenie obličiek a pečene;
  • intrakraniálna efúzia;
  • poruchy krvácania;
  • zlyhanie srdca;
  • poškodenie zrakového nervu;
  • hypertenzia;
  • vek detí do 6 rokov (v prípade analógov to môže byť buď menej ako špecifikované alebo viac).

Osobitná pozornosť by sa mala venovať kompatibilite lieku „Ibuprofen“ s inými liekmi. Nemal by sa užívať spolu s trombolytickými liekmi, aspirínom, cyklosporínom a podobne. Kompletný zoznam nájdete v návode na použitie Ibuprofenu, ktorý je v každom balení.

Lacné analógy

Aké lieky budú zaradené do zoznamu analógov ibuprofénu? Je to lacnejšie alebo drahšie? Začnime odpoveďou na druhú otázku. Náklady na "Ibuprofen" vo forme tabliet je do 20 rubľov na balenie. Má zmysel hľadať drogy, ktorých náklady budú ešte nižšie?

Preto považujeme najznámejšie a drahšie analógy "Ibuprofenu".

"Nurofen"

Prvým analógom Ibuprofenu je Nurofen. Náklady na liek je do 200 rubľov.

Nástroj obsahuje v zložení tú istú účinnú látku - ibuprofén. Aj v "Nurofen" existujú rôzne pomocné komponenty, ktoré sa môžu líšiť v závislosti od formy uvoľnenia. Napríklad tablety obsahujú látky, ako je kyselina stearová, sodná soľ kroskarmelózy, sacharóza, laurylsulfát sodný a ďalšie.

"Nurofen" je k dispozícii v nasledujúcich formách:

Tento analóg "Ibuprofen" môže byť použitý na liečbu detí (suspenzia "Nurofen"). Existujú aj špeciálne formy lieku, ktoré sa vyznačujú kratšou dobou expozície a zvýšenou účinnosťou - Nurofen Express a Nurofen Express Neo.

Indikácie pre použitie analógu "Ibuprofen" sú rovnaké ako pre hlavné liečivo.

"Ibufen"

Hlavnou účinnou zložkou liečiva je tiež ibuprofén. Kompozícia tiež obsahuje niektoré ďalšie zložky, vrátane sacharózy.

Tento nástroj sa používa na zmiernenie bolesti, pri komplexnej terapii pri liečbe akútnych respiračných ochorení, po očkovaní u detí.

Tento analóg "Ibuprofénu" je dostupný vo forme tabliet. Obsahuje ibuprofén a pomocné zložky. "Mig" môže určiť odstránenie symptómov, ako napríklad:

  • migréna;
  • akútne bolesti hlavy;
  • menštruačná bolesť u žien;
  • svalové bolesti;
  • neuralgické záchvaty;
  • horúčka počas prechladnutia a chrípky.

Stojí za zmienku, že na rozdiel od "Iburofen", tento liek sa nepoužíva na liečbu detí mladších ako 12 rokov.

"Brufen"

Liečivo je dostupné vo forme tabliet a sirupu. Jeho hlavnou účinnou zložkou je ibuprofén.

"Brufen" má široké spektrum aktivít a používa sa na:

  • reumatoidnú artritídu;
  • osteoartritída;
  • reumatizmus;
  • bolesť pri poškodení väzov, mäkkých tkanív, šliach;
  • svalová bolesť;
  • menštruačná bolesť u žien;
  • zubov;
  • migrény;
  • horúčka;
  • rôznych zápalových procesov.

Nepoužíva sa na liečbu detí s hmotnosťou do 7 kg a tehotných.

Iné analógy liečiva vo forme tabliet a sirupu

Okrem vyššie uvedených prípravkov existujú aj iné analógy "Ibuprofenu":

  • "Paracetamol";
  • "Indometacín";
  • "Buran";
  • "ANALGIN inj";
  • "Kyselina acetylsalicylová" ("Aspirin").

Napriek tomu, že sa tieto lieky môžu líšiť v hlavnej účinnej látke, majú podobný typ účinku. Hoci existuje jeden dôležitý "ale". Všetky sú omnoho toxickejšie ako ibuprofen. Preto sa nemajú používať u pacientov s problémami v oblasti gastroenterológie.

Ale za spravodlivosti stojí za zmienku, že niektoré z vyššie uvedených liekov sú omnoho účinnejšie ako Ibuprofen. Napríklad, ak je potrebné použiť nástroj s výraznejším protizápalovým účinkom, je lepšie zvoliť si "indometacín".

Mimochodom, ak pacient stále hľadá lacnejší náprotivok Ibuprofenu, mal by sa opýtať v lekárni Paracetamol. Pre 10 tabliet budete musieť zaplatiť asi 5 rubľov.

"Ibuprofen" vo forme masti a gélu, jeho analógy

Rovnako ako pilulky, gél a masť "Ibuprofen" sa používajú na zmiernenie bolesti a zápalu. Môžu byť priradené k:

  • zápalové procesy v kĺbovom aparáte;
  • svalová bolesť;
  • modriny;
  • podvrtnutie;
  • ischias;
  • osteoartritída;
  • periarthritis ramena a lopatky;
  • dna;
  • bursitis;
  • osteochondrosis;
  • tenosynovitída;
  • ankylozujúcej spondylitídy;
  • rôznych typov artritídy.

S týmito príznakmi, ako domáce a dovážané náprotivky Ibuprofen ako:

Zoberme si stručný návod na používanie najobľúbenejších nástrojov.

"Dlh"

Účinnou zložkou krému je ibuprofén.

"Dlhý" má antipyretický, analgetický, protizápalový účinok. Liek môže zlepšiť pohyblivosť kĺbov a znížiť opuchy.

Masť sa používa na rôzne poranenia, ako aj na liečbu bolesti chrbta, artrózy, tendinitídy, burzitídy, tendovaginitídy, stuhnutosti pohybov v oblasti ramien.

"Diclofenac"

Hlavnou účinnou zložkou je dietylamín diklofenak. Je prítomný v zložení masti a pomocných zložiek, ako je benzylalkohol, sorbitol, čistená voda, izopropylalkohol, disiričitan sodný a ďalšie.

„Diklofenak“ tiež patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov a má antipyretické, antireumatické, analgetické a protizápalové účinky.

Masť sa používa v prítomnosti:

  • symptómy bolesti v chrbtici, myalgia, neuralgia;
  • bolesť a zápal po poraneniach a pooperačnom období;
  • reumatické ochorenia mäkkých tkanív;
  • degeneratívne a zápalové ochorenia kĺbov (vrátane artritídy, artrózy, fibrózy a ďalších).

"Diklak"

Ďalší analóg "Ibuprofen", ktorý považujeme - gél "Diklak." Aktívnou zložkou liečiva je diklofenak sodný.

Liek sa používa na lokálnu liečbu zápalu a bolesti kĺbov, svalov, šliach a väzov. Jeho použitie v kombinácii s rôznymi nesteroidnými protizápalovými liekmi by sa malo vykonávať s veľkou opatrnosťou.

"Bystrumgel"

Účinnou zložkou liečiva je ketoprofén. Gél tiež obsahuje etylalkohol, karbopol, nipagín, trometamol, neroli olej, levanduľový olej, pripravenú vodu.

"Bystrumgel" má široké spektrum pôsobenia a môže byť použitý s:

  • artritída;
  • zápal šliach;
  • osteoartritída;
  • periartritída;
  • lymphangitis;
  • lumbago;
  • lumbálne-sakrálne lézie;
  • osteochondrosis;
  • Športové zranenia;
  • bursitis;
  • zápal žíl;
  • torticollis;
  • podvrtnutie;
  • modriny;
  • poškodenie menisku;
  • myositis;
  • entezopatie;
  • dorsalgia.

Tento nástroj sa nepoužíva na liečbu detí a tehotných žien.

Čo je lepšie: "Ibuprofen" alebo analógy?

Na túto otázku nie je možné presne odpovedať. Na jednej strane sú náklady na "Ibuprofen" oveľa nižšie v porovnaní s inými liekmi s rovnakou účinnou látkou alebo podobným typom účinku. V tomto prípade sa nástroj vyznačuje vysokou účinnosťou a pomerne širokým spektrom pôsobenia, zriedka sa stáva príčinou vedľajších účinkov, je k dispozícii v niekoľkých formách.

Na druhej strane však v niektorých prípadoch môže byť potrebné nájsť alternatívu. Napríklad analógy ibuprofénu sa používajú, keď požadovaný účinok nenastal po použití pôvodného liečiva. Tiež hľadajú náhradu v prípadoch, keď je potrebná určitá forma lieku (sirup, gél, čapíky atď.) Alebo liek v lekárni jednoducho nie je k dispozícii.

Nemali by ste sa spoliehať na skúsenosti niekoho iného v snahe nájsť odpoveď na otázku: „Ktorá droga je ešte lepšia?“ Koniec koncov, každý človek má svoj vlastný jedinečný organizmus a lieky ho ovplyvňujú príliš inak. To je dôvod, prečo Ibuprofen pomáha jednému z ľudí dokonale, zatiaľ čo iní sú nútení kupovať drahšie dovážané lieky. Čokoľvek to bolo, lekár by sa mal zaoberať výberom nesteroidných protizápalových liekov.

Nepoliehajte sa na seba a buďte zdravý!

Analógové tablety Ibuprofen

Ibuprofen (tablety) Hodnotenie: 118

Výrobca: Pharmstandard, Synthesis (Rusko)
Formy vydania:

  • Tablety 200 mg. 20 ks; Cena od 13 rubľov
  • 400 mg tablety. 50 ks; Cena od 48 rubľov
Ceny pre Ibuprofen v online lekárňach
Návod na použitie

Ibuprofén je nesteroidné protizápalové liečivo. Vyrába sa vo forme tabliet, ktoré obsahujú 200 alebo 400 mg molekuly ibuprofénu. Keď sa uvoľní do krvného obehu, má hypotermické, protizápalové, analgetické, protidoštičkové účinky. Artritída, osteochondróza, ankylozujúca spondylitída, neuralgická amyotrofia, ochorenia sprevádzané zápalom a degeneráciou muskuloskeletálneho systému, syndróm bolesti rôznej lokalizácie, adnexitída, zvýšená telesná teplota - indikácie ibuprofénu. Používa sa od 200 mg 3-4 krát denne v závislosti od patológie a závažnosti symptómov. Je prísne zakázané používať na astmu, poruchy zrážanlivosti krvi, vredy žalúdka a čriev. Dyspeptické prejavy, dýchavičnosť, zvonenie, hučanie v ušiach, rozmazané videnie, bolesť hlavy, nespavosť môžu byť nežiaducimi prejavmi. V pediatrii povolené od 3 mesiacov, pre tehotné ženy - je povolené používať v prvých dvoch trimestroch pod lekárskym dohľadom.

Analógy lieku Ibuprofen

Analogicky viac z 66 rubľov.

Výrobca: Berlin-Chemie / Menarini (Nemecko)
Formy vydania:

  • 400 mg tablety. 10 ks; Cena od 79 rubľov
  • 400 mg tablety. 20 ks; Cena od 149 rubľov
MIG 400 ceny v internetových lekárňach
Návod na použitie

MIG 400 je nemecké protizápalové liečivo na báze ibuprofénu. K dispozícii vo forme tabliet, potiahnutých ochranným povlakom a je určený na vnútorné použitie.

Analógovo viac z 62 rubľov.

Výrobca: Orion Corporation (Fínsko)
Formy vydania:

  • 400 mg tablety. 10 ks; Cena od 75 rubľov
  • Tablety 200 mg. 20 ks; Cena od 78 rubľov
Ceny Burany v online lekárňach
Návod na použitie

Pharmstandard, Sintez (Rusko) Ibuprofen je ruský ekvivalent MIG 400 s tou istou formou. Používa tiež ibuprofén ako aktívnu zložku v množstve 200 alebo 400 mg. na 1 tabletu (v závislosti od formy uvoľňovania). Môže byť predpísaný pre syndróm bolesti a rôzne zápalové ochorenia.

Analogicky viac z 106 rubľov.

Výrobca: Zambon (Taliansko) t
Formy vydania:

  • 400 mg tablety, 6 ks; Cena od 119 rubľov
  • Tablety 200 mg. 20 ks; Cena od 78 rubľov
Ceny za Faspic v online lekárňach
Návod na použitie

Faspik - talianske nesteroidné protizápalové liečivo na uvoľňovanie tabliet. Ako účinná látka sa používa ibuprofén v dávke 400 mg na tabletu. Vymenovaný syndróm bolesti rôznych etiológií, ako aj zápalové ochorenia kĺbov a chrbtice.

Analogicky viac z 242 rubľov.

Výrobca: Sandoz (Švajčiarsko) t
Formy vydania:

  • Kapsuly DUO 150 mg, 30 ks; Cena od 255 rubľov
  • Tablety 200 mg. 20 ks; Cena od 78 rubľov
Ceny ketonal v online lekárňach
Návod na použitie

Ketonal je enkapsulovaný liek s analgetickými, protizápalovými a antipyretickými účinkami. Ketoprofen sa používa ako účinná látka v dávke 50 mg. na jednu kapsulu.

Analogicky viac od 446 rubľov.

Výrobca: Panacea Biotek (India) t
Formy vydania:

  • Kapsuly, 30 ks; Cena od 459 rubľov
  • Tablety 200 mg. 20 ks; Cena od 78 rubľov
Ceny Kondronova v online lekárňach
Návod na použitie

Himalaya (India) Na rozdiel od iných analógov uvedených na tejto stránke, Rumalaya používa vo svojom zložení prírodné zložky byliniek a iných rastlín. Môže byť predpísaný na liečbu reumatoidnej artritídy a osteoartritídy.

Analog viac od 556 rubľov.

Výrobca: Bayer (Nemecko)
Formy vydania:

  • Kapsuly, 30 ks; Cena od 569 rubľov
  • Kapsuly, 60 ks; Cena od 1184 rubľov
Ceny za teraflex vopred v online lekárňach
Návod na použitie

Teraflex Advance označuje protizápalové a antireumatické lieky, ktoré možno predpísať na liečbu osteoartritídy veľkých kĺbov, ako aj osteochondrózy chrbtice.

Analogicky viac z 96 rubľov.

Výrobca: Pharmstandard (Rusko)
Formy vydania:

  • Tablety, 12 ks; Cena od 109 rubľov
  • Kapsuly, 60 ks; Cena od 1184 rubľov
Ceny pre pentalgin v online lekárňach
Návod na použitie

Pentalgin je ruská droga, ktorá patrí do podskupiny analgetík. Pentalgin obsahuje niekoľko účinných látok, ktoré majú analgetické, protizápalové, antispazmodické a antipyretické účinky.

Analogicky viac z 35 rubľov.

Výrobca: Wockhardt (India) t
Formy vydania:

  • Tablety, 10 ks; Cena od 48 rubľov
  • Kapsuly, 60 ks; Cena od 1184 rubľov
Ceny Spazgan v online lekárňach
Návod na použitie

Spazgan - indická droga s analgetickými a antipyretickými účinkami. Patrí do farmaceutickej skupiny analgetických narkotík. Hlavnou účinnou zložkou je sodná soľ metamizolu.

Analogicky viac od 126 rubľov.

Výrobca: GlaxoSmithKline (UK)
Formy vydania:

  • 12 rozpustných tabliet; Cena od 139 rubľov
  • Kapsuly, 60 ks; Cena od 1184 rubľov
Ceny za Solpadein Fast v online lekárňach
Návod na použitie

Britská droga patriaca do farmaceutickej skupiny analginov. Ako účinné látky sa používajú: paracetamol (500 mg) a kofeín (65 mg). Môže sa používať pri syndróme bolesti rôzneho pôvodu a na zníženie telesnej teploty.

Analógovo viac zo 130 rubľov.

Výrobca: Ranbaksi (India)
Formy vydania:

  • Tabuľka. 400 mg + 325 mg, 10 ks; Cena od 143 rubľov
  • Kapsuly, 60 ks; Cena od 1184 rubľov
Ceny pre Brustan v online lekárňach
Návod na použitie

Brustan je nesteroidné protizápalové liečivo vo forme tabletiek. Ibuprofen + Paracetamol sa používa ako aktívne zložky. Je predpísaný pre syndróm bolesti strednej intenzity, reumatoidnej artritídy, osteoartrózy, bolesti zubov.

Analogicky viac z 94 rubľov.

Výrobca: Dolorgit GmbH (Nemecko) t
Formy vydania:

  • Rúrka 5%, 20 g; Cena od 107 rubľov
  • Kapsuly, 60 ks; Cena od 1184 rubľov
Ceny za Dolgit v online lekárňach
Návod na použitie

Dlhodobé - nemecké nesteroidné protizápalové liečivo na lokálne použitie. K dispozícii vo forme gélu obsahujúceho ibuprofén ako aktívnu zložku. Existujú obmedzenia veku.

Analogicky viac od 200 rubľov.

Výrobca: Krka (Slovinsko) t
Formy vydania:

  • Tabuľka. 550 mg, 10 ks; Cena od 213 rubľov
  • Kapsuly, 60 ks; Cena od 1184 rubľov
Ceny za Bonifen forte v online lekárňach
Návod na použitie

Nesteroidné protizápalové liečivo slovinskej produkcie. Predáva sa v tabletách obsahujúcich sodnú soľ naproxénu (v dávke 550 mg) ako aktívnu zložku. Má analgetický, antipyretický a protizápalový účinok.

Analogicky viac zo 114 rubľov.

Výrobca: Krka (Slovinsko) t
Formy vydania:

  • Tabuľka. 275 mg, 10 ks; Cena od 127 rubľov
  • Tabuľka. 275 mg, 20 ks; Cena od 194 rubľov
Ceny Bonifenu v online lekárňach
Návod na použitie

Táto náhrada sa líši od Bonifen forte len minimálnou dávkou účinnej látky (275 mg) a samotná látka sa v Bonifene používa rovnako. Ostatné rozdiely sú minimálne.

Analog viac od 174 rubľov.

Výrobca: Pharmstandard-Leksredstva (Rusko)
Formy vydania:

  • Tab. 250 mg, 30 ks; Cena od 187 rubľov
  • Tabuľka. 275 mg, 20 ks; Cena od 194 rubľov
Ceny naproxénu v internetových lekárňach
Návod na použitie

Naproxen je nesteroidný protizápalový liek domácej produkcie. K dispozícii vo forme tabliet obsahujúcich rovnakú účinnú látku v dávke 250 mg. Je určený na liečbu degeneratívnych a zápalových ochorení pohybového aparátu. V návode je uvedený úplný zoznam indikácií na vymenovanie.

Analogicky viac z 103 rubľov.

Výrobca: Dr. Reddy's (India)
Formy vydania:

  • Tabuľka. 10 ks; Cena od 116 rubľov
  • Tabuľka. 275 mg, 20 ks; Cena od 194 rubľov
Ceny Ibuklin online lekární
Návod na použitie

Ibuklin patrí k nesteroidným protizápalovým liečivám a obsahuje 2 účinné látky naraz: ibuprofén a paracetamol v dávkach 400 a 350 mg. Môže sa používať so zvyšujúcou sa telesnou teplotou, zápalovými ochoreniami pohybového aparátu, ako aj zubnými a bolesťami hlavy. Ibuklin má kontraindikácie a vekové obmedzenia, pred začiatkom liečby si prečítajte návod na použitie.

Analogicky viac z 84 rubľov.

Výrobca: Dr. Reddy`c (India)
Formy vydania:

  • Tabuľka. 10 ks; Cena od 97 rubľov
  • Tabuľka. 20 ks; Cena od 163 rubľov
Ceny pre Novigan v online lekárňach
Návod na použitie

Novigan je nesteroidný protizápalový liek vo forme tabliet na báze ibuprofénu, hydrochloridu pitofenónu a fenpiverinium bromidu. Používa sa na syndróm bolesti slabej alebo strednej závažnosti, bolesti hlavy, ako aj na krátkodobú symptomatickú liečbu bolesti v kĺboch.

Analogicky viac z 95 rubľov.

Výrobca: Rekitt Benkizer (UK)
Formy vydania:

  • 400 mg tablety. 12 ks; Cena od 108 rubľov
  • Tabuľka. 20 ks; Cena od 163 rubľov
Ceny pre Nurofen forte v online lekárňach
Návod na použitie

Nurofen Forte je lacnejšie protizápalové liečivo na báze ibuprofénu v dávke 400 mg. Tiež predpísané pre syndróm bolesti nízkej a strednej intenzity. Existuje rozsiahly zoznam kontraindikácií a vekových obmedzení.

Analogicky viac z 308 rubľov.

Výrobca: Dompe (Taliansko) t
Formy vydania:

  • Kapsuly 320 mg, 10 ks; Cena od 321 rubľov
  • Tabuľka. 20 ks; Cena od 163 rubľov
Ceny pre Artrozilen v online lekárňach
Návod na použitie

Artrozilen - taliansky protizápalový a protireumatický liek, ktorý je dostupný vo forme kapsúl potiahnutých ochranným puzdrom. Účinná látka: lyzínová soľ ketoprofény (320 mg).

Analogicky viac z 19 rubľov.

Výrobca: Pharmstandard-Leksredstva (Rusko)
Formy vydania:

  • Tabuľka. 50 mg, 20 kusov; Cena od 32 rubľov
  • Tabuľka. 20 ks; Cena od 163 rubľov
Ceny pre Diclofenac v online lekárňach
Návod na použitie

Diklofenak je ruský nesteroidný protizápalový liek na báze účinnej látky rovnakého mena. Je určený na liečbu zápalových a degeneratívnych ochorení pohybového aparátu.

Analógovo viac od 132 rubľov.

Výrobca: Ratiofarm Arznaymittel Vertribbs (Rakúsko)
Formy vydania:

  • Gél 40 g; Cena od 145 rubľov
  • Tabuľka. 20 ks; Cena od 163 rubľov
Ceny pre Diklobene v online lekárňach
Návod na použitie

Hyperion S.A. (Rumunsko) Diklofenacol obsahuje diklofenak. Týka sa liekov na lokálne použitie pri chorobách pohybového aparátu. Účinky, vedľajšie účinky úplne opakujú ďalšie gély obsahujúce diklofenak. Kontraindikácie sú bronchiálna astma a nosové polypy, žalúdočný vred a dvanástnikový vred v čase exacerbácie. Nepoužívať u detí mladších ako 6 rokov a tehotných žien v poslednom trimestri.

Analog viac od 541 rubľov.

Výrobca: Rafinovaný
Formy vydania:

  • Tabuľka. 0,5 mg, 100 ks; Cena od 554 rubľov
  • Tabuľka. 20 ks; Cena od 163 rubľov
Ceny kolchicínu v online lekárňach
Návod na použitie

Kolchicín - tabletované liečivo na liečbu ochorení pohybového aparátu. Je predpísaný pre dnu, dnu artritídu, flebitídu a iné ochorenia. Kolchicín je kontraindikovaný z dôvodu precitlivenosti na zložky počas gravidity, zlyhania obličiek a pečene. Úplný zoznam kontraindikácií je uvedený v návode na používanie kolchicínu.

Analogicky viac od 105 rubľov.

Výrobca: Pharmstandard-Leksredstva (Rusko)
Formy vydania:

  • Tabuľka. 200 mg + 400 mg, 6 kusov; Cena od 118 rubľov
  • Tabuľka. 20 ks; Cena od 163 rubľov
Ceny pre Nekst v online lekárňach
Návod na použitie

Ďalej je to nesteroidné protizápalové liečivo ruskej produkcie na báze ibuprofénu a paracetamolu v dávkach 400 a 200 mg. Má analgetické, protizápalové a antipyretické účinky.

Analogicky viac od 112 rubľov.

Výrobca: Organic (Rusko) t
Formy vydania:

  • Tablety 100 mg, 20 ks; Cena od 125 rubľov
  • Tabuľka. 20 ks; Cena od 163 rubľov
Ceny ketoprofénu v internetových lekárňach
Návod na použitie

Pharmstandard, Syntéza (Rusko) Ibuprofen je nesteroidný protizápalový liek. Vyrába sa vo forme tabliet, ktoré obsahujú 200 alebo 400 mg molekuly ibuprofénu. Keď sa uvoľní do krvného obehu, má hypotermické, protizápalové, analgetické, protidoštičkové účinky. Artritída, osteochondróza, ankylozujúca spondylitída, neuralgická amyotrofia, ochorenia sprevádzané zápalom a degeneráciou muskuloskeletálneho systému, syndróm bolesti rôznej lokalizácie, adnexitída, zvýšená telesná teplota - indikácie ibuprofénu. Používa sa od 200 mg 3-4 krát denne v závislosti od patológie a závažnosti symptómov. Je prísne zakázané používať na astmu, poruchy zrážanlivosti krvi, vredy žalúdka a čriev. Dyspeptické prejavy, dýchavičnosť, zvonenie, hučanie v ušiach, rozmazané videnie, bolesť hlavy, nespavosť môžu byť nežiaducimi prejavmi. V pediatrii povolené od 3 mesiacov, pre tehotné ženy - je povolené používať v prvých dvoch trimestroch pod lekárskym dohľadom.

Ibuprofen: výučba a analógy lacnejšie pre dospelých a deti

Reparaty zo skupiny nesteroidných protizápalových liekov (NSAID) sa široko používajú v rôznych oblastiach medicíny. Ich príjem umožňuje zastaviť bolesť, znížiť zápal, mať antipyretický účinok.

Rozsah nesteroidných protizápalových liekov je rozsiahly, ale každý liek len dočasne eliminuje symptómy ochorenia a neovplyvňuje príčinu jeho vývoja.

Spoločným zástupcom zo skupiny NSAID je Ibuprofen, ktorý má prijateľnú cenu, veľmi dobrú znášanlivosť.

Na farmakologickom trhu je liek poskytovaný v niekoľkých formách, má mnoho analógov domácej a zahraničnej produkcie, ktoré sa často používajú v pediatrii pre deti od 2 mesiacov.

Pred zvážením podobných náhrad pre Ibuprofen je potrebné oboznámiť sa so samotnou značkou, jej terapeutickými vlastnosťami a ďalšími informáciami, ktoré sú uvedené v návode na použitie.

Farmakologický účinok

Ibuprofén je klasifikovaný ako neselektívny inhibítor COX1,2 činidiel.

Základom lieku je rovnaká látka ibuprofén (derivát kyseliny propiónovej), tiež v kompozícii obsahuje pomocné zložky.

V praxi sa častejšie používa forma tabliet (pre dospelých) a sirup (pre deti).

Ibuprofen má na organizmus komplexný účinok:

  • protizápalové;
  • antipereticheskoe;
  • analgetikum.

Účinnosť lieku vďaka jeho zloženiu, ktoré vám umožní potlačiť faktory, ktoré prispievajú k zápalovému procesu v tele.

Mechanizmus účinku Ibuprofenu je nasledovný: t

  • inhibuje biosyntézu prostaglandínových mediátorov bolesti (Pg);
  • znižuje sekréciu bradykinínu;
  • narušuje proces konverzie kyseliny arachidónovej;
  • inhibuje fázu zápalu: exsudáciu aj proliferáciu;
  • znižuje pocit bolesti v krbu.

Vzhľadom k týmto vlastnostiam lieku, užívanie Ibuprofenu vám umožní zastaviť bolesť svetla a strednej intenzity, znížiť horúčku, znížiť zápal svalov a kĺbov.

Aktívna zložka liečiva po podaní sa rýchlo vstrebáva do systémového obehu.

Maximálna koncentrácia v krvi sa pozoruje do 2 hodín po požití, ale účinok sa prejaví v priebehu 20-30 minút. Liek sa metabolizuje v pečeni, vylučuje sa obličkami.

Indikácie a dávkovanie

Ibuprofen - liek zo skupiny protizápalových liečiv, je široko používaný v rôznych oblastiach medicíny na zníženie bolesti. Liek je symptomatický liek, často dopĺňa hlavný priebeh liečby.

Vzhľadom na veľký rozsah Ibuprofénu a jeho podobných náhrad sa tieto lieky používajú pre deti a dospelých, hlavná vec je zvoliť si požadovanú dávku.

Hlavné indikácie pre použitie Ibuprofenu zahŕňajú nasledujúce stavy: t

  • bolesť hlavy ľahkej a strednej intenzity;
  • PMS s bolesťou;
  • poruchy pohybového aparátu;
  • traumatické bolesti;
  • prerezávanie zubov;
  • patologický profil otolaryngologického profilu;
  • respiračné infekcie horúčkou.

V praxi sa Ibuprofen častejšie používa ako analgetikum-antipyretikum so zvyšujúcou sa telesnou teplotou, ktorá je prítomná v SARS, ARI. Môžete užívať liek v iných podmienkach, ktoré sú sprevádzané teplom a bolesťou rôznych etiológií (vrátane bolesti zubov).

Podľa inštrukcií dostávajú dospelí a deti po 6 rokoch 200 mg (1 tableta) trikrát denne.

V prípade potreby možno dávku zvýšiť na 400 mg (2 tablety). Tablety ibuprofénu sa majú užívať s dostatočným množstvom vody. Účinok po podaní bude zrejmý počas 20-30 minút a bude pokračovať 6-8 hodín.

Pre deti mladšie ako 6 rokov je vhodnejšie užívať analógy liekov, ktoré sú dostupné vo forme sirupu alebo rektálnych čapíkov. Sú drahšie, pretože ich vyrábajú najmä zahraničné farmaceutické spoločnosti.

Najvýznamnejšími predstaviteľmi sú Nurofen a Ibufen, ktoré je možné odobrať od 3 mesiacov.

Akýkoľvek analóg ibuprofénu pre deti by mal predpísať pediatri v súlade s telesnou hmotnosťou a diagnózou. Trvanie užívania Ibuprofenu a podobných liekov nesmie prekročiť 5 - 7 dní.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Ibuprofén, podobne ako akýkoľvek iný liek zo skupiny NSAID, má množstvo kontraindikácií a vedľajších účinkov.

Je potrebné odmietnuť príjem za nasledujúcich podmienok a patológií:

  • žalúdočný a dvanástnikový vred v akútnej fáze;
  • Crohnova choroba;
  • ulcerózna kolitída;
  • alergické na zloženie;
  • hemofílie;
  • závažné ochorenia obličiek, pečene;
  • tehotenstvo 1 a 3 trimester;
  • deti do 6 rokov (tabletky) a sirup do 3 mesiacov).

V zriedkavých prípadoch a iba v prípade, že sa neodporúča odporúčané dávkovanie alebo ak sú v anamnéze kontraindikácie, môžu sa vyskytnúť vedľajšie účinky: t

  • nevoľnosť, nutkanie na zvracanie;
  • exacerbácia chronických ochorení gastrointestinálneho traktu;
  • alergické reakcie;
  • bronchospazmus;
  • poškodená stolica;
  • tachykardia.

Znížiť riziko vedľajších účinkov pomôže správne dávkovanie lieku a príjem na radu lekára.

Keď sa objavia vyššie uvedené príznaky, je potrebné prestať používať liek, kontaktovať lekára, ktorý môže nájsť podobný terapeutický účinok.

Ibuprofénové analógy vo forme tabliet

Ibuprofen označuje cenovo dostupné lieky, ktorých cena nepresahuje 40-60 rubľov pre 10 tabliet. Liek predávajú rôzne farmaceutické spoločnosti domácej a zahraničnej výroby.

Okrem toho existuje zoznam lacných analógov s ibuprofénom a s inou účinnou látkou, ale s rovnakým účinkom.

ruský

  • "Artrokam" je protizápalové liečivo na báze ibuprofénu, často používané pri liečbe ochorení pohybového aparátu alebo ako analgetikum. Obsahuje 0,2 alebo 0,4 mg ibuprofénu a pomocné látky. Cena za tabletu nepresahuje 90 rubľov na balenie po 20 kusoch.
  • NEXT je kombinovaný liek, ktorý obsahuje ibuprofén a paracetamol. Má silnejšie vlastnosti, používa sa ako anestetikum, protizápalové a antipyretické činidlo. Liek možno použiť len pre dospelých a deti po 12 rokoch. Cena tabliet je 100 rubľov za balenie.
  • "Ibuprom" - má nesteroidný protizápalový účinok, používa sa ako symptomatický prostriedok pre syndróm bolesti a zvýšenú telesnú teplotu. Kompozícia obsahuje rovnaký ibuprofén. Cena lieku je asi 60-90 rubľov.

Ukrainsikie

  • "Ibunorm" je lacnou náhradou Ibuprofénu s rovnakým zložením. Dostupné na trhu v tabletách a kapsulách. Je predpísaný ako symptomatický prostriedok pre bolesti miernej a strednej závažnosti. Cena 30-60 rubľov.
  • "Ibutard" - ukrajinský liek s ibuprofénom, ktorý účinne eliminuje horúčku, bolesť, zápal. Používa sa u dospelých a detí po 12 rokoch. Jeho cena je 60-100 rubľov.

Bieloruské

  • "Suprafen" - antireumatický liek s protizápalovým účinkom, dobre zvláda horúčku, bolesť, zmierňuje opuch tkanív. Náklady na lieky v lekárňach nepresahuje 150 rubľov.
  • "Ibuprofen Belmed" - štruktúrny analóg pôvodného lieku, ktorý má identické indikácie a vedľajšie účinky. Cena za balenie 10 tabliet nepresahuje 40 rubľov - už nie je lacnejšia.

zahraničné

  • "Novigan" - liek indickej farmaceutickej spoločnosti, ktorý odkazuje na kombinované prostriedky. Okrem ibuprofénu obsahuje pitofenón, fenpiverinium bromid. Na rozdiel od obichnogo Ibuprofen je Novigan silnejší liek s výrazným analgetickým, protizápalovým účinkom. Priemerné náklady na liek nepresahuje 150 rubľov.
  • „Ibufen“ je ďalší liek na báze ibuprofénu. Krajina pôvodu - Poľsko. K dispozícii vo forme sirupu a tabliet, ktoré umožňujú jeho použitie nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Ibufen má dobrú prenosnosť, veľa pozitívnych recenzií, rovnako ako cenovo dostupné - od 150 rubľov.
  • "Dlhý" - účinný liek s anestetickým a protizápalovým účinkom. Vyrába sa v Nemecku, používa sa pri bolestiach rôznej etiológie a intenzity. Lekárne stoja od 160 rubľov za balenie.

Čo nahradiť liek pre dieťa

Lieky na báze ibuprofénu sú vždy žiadané v pediatrii. Deti mladšie ako 6 rokov sú kontraindikované, takže výrobcovia ponúkajú lieky v tekutých formách.

Používajú sa pri vírusových infekciách, ako febrifuge, ako aj pri poraneniach u detí po 3 mesiacoch. Takéto lieky sú dostupné vo forme sirupu alebo rektálnych čapíkov.

Majú dobrú toleranciu, pôsobia do 15-20 minút po podaní, 6-8 hodín.

  • „Nurofen sirup“ je cudzí analóg domáceho ibuprofénu, ktorý sa používa v pediatrii. Liek sa môže podávať deťom od 3 mesiacov. 5 ml lieku obsahuje 100 mg ibuprofénu a pomocných látok.
    Používa sa ako anestetikum a antipyretikum pri vysokej telesnej teplote. Sirup má ovocnú chuť, tiež odmernú lyžicu na pohodlné dávkovanie. Avšak, to sa nevzťahuje na lacné, jeho cena je asi 300 rubľov.
  • "Nise" - liek zo skupiny protizápalových liekov. Nie je štruktúrnym analógom ibuprofénu, pretože je založený na nimesulide: 10 ml tejto látky je obsiahnutých v 1 ml sirupu. Nise označuje silnejšie drogy a funguje aj viac ako 8 - 12 hodín. Používa sa od 2 rokov so syndrómom silnej bolesti a hypertermiou.
  • Panadol je liek na báze paracetamolu. Vzťahuje sa na NSAID a často sa používa ako náhrada liekov obsahujúcich ibuprofén. K dispozícii v sirupe, môže byť pridelená od 2 mesiacov. Na rozdiel od Ibuprofenu, ktorý pôsobí 8 hodín, Panadol trvá 4 hodiny. Inak je terapeutický účinok oboch látok rovnaký, ale vlastnosti analógu sú mierne slabšie. Cena sirupu je 200 rubľov za fľašu.

Ibuprofén alebo paracetamol

Paracetamol sa používa ako antipyretikum a analgetikum, ale na rozdiel od Ibuprofenu si zachováva svoj účinok po dobu 4 hodín, čo znamená častejšie prijímanie.

Ibuprofen nielen znižuje teplotu, ale má aj protizápalový účinok. Pri výbere medzi dvoma podobnými liekmi sa musí zvážiť stupeň ochorenia, intenzita klinického obrazu a charakteristiky tela pacienta.

Paracetamol, rovnako ako ibuprofén, sa poskytujú v rôznych formách a dávkach.

Dospelí sa odporúča užívať liek v dávke 500 mg, deti od 2 rokov - 250 mg. Deti vo veku od 1 mesiaca a deti do 2 rokov musia používať sirup Panadol, suspenziu paracetamolu alebo rektálne čapíky - Cefecon D.

Obidve lieky sú symptomatická liečba, preto ich užívanie dlhšie ako 5-7 dní sa neodporúča.

Ibuprofen alebo Nurofen - čo je lepšie?

Nurofen je štrukturálnou náhradou Ibuprofénu - dovážanej drogy, ktorá je tiež súčasťou skupiny nesteroidných protizápalových liekov.

Analóg je poskytovaný vo forme tabliet, sviečok a sirupu pre deti. Na rozdiel od obvyklého lieku Ibuprofen sú dávky lieku Nurofen rôznorodejšie: 0,2 0,4 a 0,6 mg. Medzi najsilnejšie lieky patrí "Nurofen retard" (predĺžená činnosť) - tab. 0,8 mg.

Výhodou Nurofenu je jeho výrobná technológia, ktorá robí liek bezpečnejším, znižuje zoznam kontraindikácií a možných rizík vedľajších účinkov.

V pediatrii sa Nurofen sirup veľmi často používa pre deti od 3 mesiacov, čo vám umožňuje eliminovať horúčku, bolesť pri prerezávaní zubov alebo bolesti svalov v prípade SARS alebo chrípky.

Cena lieku Nurofen je niekoľkonásobne vyššia, ale ako ukazuje hodnotenie pacienta, účinok jeho užívania je oveľa lepší.

Ibuklin alebo ibuprofen

Ibuklin je liek podobný ibuprofénu, ale obsahuje 2 účinné látky - ibuprofén a paracetamol. Týka sa nesteroidných protizápalových (NSAID), ktoré sa používajú pri liečbe SARS, akútnych respiračných infekcií, ako antipyretík a anestetík.

Ibuklin na rozdiel od obyčajného ibuprofénu je považovaný za silnejší liek. Často sa používa na symptómy chladu, bolesť, svetlo a strednú intenzitu.

Pre deti je liek dostupný vo forme sirupu, ale liek môže predpisovať iba pediater.

Ibuklinov zoznam kontraindikácií je rozsiahlejší, takže bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom tento nástroj neplatí.

Čo je lepšie - Diclofenac alebo Ibuprofen?

Diklofenak patrí do kategórie NSAID, ktorá sa tiež považuje za silnejší liek ako pôvodný liek. V praxi sa častejšie používa pri bolestiach kĺbov.

Aktívnou zložkou analógu je diklofenak. Dostupné na trhu v rôznych formách - tablety, kapsuly, ampulky na intramuskulárne injekcie, masti a gél.

Liek sa neodporúča dlhšie ako 7 dní, pretože má negatívny vplyv na sliznicu žalúdka. Uvoľňuje dobre, odstraňuje zápal, ale nie je indikovaný pre deti do 12 rokov.

Ak sa uvažuje o oboch liekoch, je bezpečné povedať, že Diclofenac je najlepšie užívať s bolesťou kĺbov a svalov a Ibuprofen so zvýšenými hodnotami teplomeru.

Diklofenak sa nepoužíva v pediatrii, môže sa užívať len po dohode s lekárom. Tento ruský nástroj je lacnejší ako pôvodný - 40 rubľov pre 10 tabliet.

Indometacín alebo ibuprofen

Indometacín je lacný analóg ibuprofénu v tabletkách, ale podobnosť medzi liekmi je len v tom, že obe lieky sú protizápalové lieky. Tablety indometacínu obsahujú ďalšiu účinnú látku - indometacín 25 mg.

Na rozdiel od Ibuprofenu nie je predpísaný deťom mladším ako 14 rokov a bežne sa používa pri liečbe ochorení pohybového aparátu.

Liek patrí k symptomatickým prostriedkom, má dostupnú cenu a veľký zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov.

Indometacín sa môže užívať maximálne 10 dní, podľa odporúčania ošetrujúceho lekára.

Ibuprofén alebo ketoprofén

Oba lieky patria do rovnakej farmakologickej skupiny a majú výrazný protizápalový, antipyretický a analgetický účinok.

Na rozdiel od ibuprofénu je ketoprofén silnejším liečivom, ktoré sa používa ako analgetikum pre rôzne stavy.

Ibuprofen sa najlepšie používa na zníženie vysokej telesnej teploty a ketoprofénu - na bolesť kĺbov a svalov.

Pediatri dávajú prednosť užívaniu ibuprofénu, pretože je lepšie tolerovaný, má menej kontraindikácií a vedľajších účinkov.

Na záver

Ibuprofén - rovnako ako jeho analógy - majú rovnaký terapeutický účinok, aj keď môžu mať odlišné zloženie. Nezávislosť, ktorý liek zo skupiny NSAID sa používa, musíte piť nie viac ako 7 dní.

Je dôležité pochopiť, že takéto lieky neodstraňujú príčinu ochorenia, ale dočasne zastavia všeobecnú kliniku. Preto je pre úspešnú liečbu nevyhnutné vykonať komplexnú liečbu, ako je predpísané lekárom.

Ibuprofén je účinné širokospektrálne liečivo, ktoré sa dobre kombinuje s inými liekmi, ale nepoužíva sa s liekmi podobnej skupiny.