Ďalší opis liečiva

Diagnostika

Registračné číslo: LP-001389

Obchodný názov lieku: Next®

Medzinárodné vlastnícke meno alebo názov zoskupenia:

Dávková forma: tablety, potiahnuté filmom.

Zloženie jednej tablety

Účinné látky: ibuprofen 400 mg, paracetamol 200 mg.

Pomocné látky:

Jadro: hydrofosfát vápenatý (Fujikalin) - 80,0 mg, mikrokryštalická celulóza - 39,0 mg, sodná soľ kroskarmelózy - 24,3 mg, hyprolosa (hydroxypropylcelulóza (Klucel EF)) - 44,8 mg, mastenec - 12,1 mg, stearát horečnatý - 7,3 mg, koloidný oxid kremičitý (Aerosil) - 2,5 mg.

plášť:

FELLOW 20A250004 ČERVENÁ (OPADRY 20A250004 RED) [hypromelóza (hydroxypropylmetylcelulóza) - 13,1 mg, hyprolosa (hydroxypropylcelulóza) - 8,1 mg, mastenec - 6,4 mg, oxid titaničitý - 2,5 mg, farbivo crimson [Ponso 4R] (E124) - 0,9 mg, farbivá západky žltej (E110) - 0,5 mg] - 31,5 mg, OPADRAY II 85F19250 TRANSPARENT (OPADRY II 85F19250 CLEAR) [makrogol (polyetylénglykol) - 1,3 mg polyvinylalkohol - 4,4 mg, polysorbát 80 - 0,3 mg, mastenec - 2,5 mg] - 8,5 mg.

popis

Oválne bikonvexné tablety, filmom obalené červené, s
V priereze je jadro biele alebo takmer biele.

Farmakoterapeutická skupina: t

kombinované analgetikum
(NSAID + analgetické narkotikum)

Kód ATX: M01AE51

Farmakologické vlastnosti

farmakodynamika

Kombinované liečivo má analgetické, protizápalové a antipyretické účinky.

Paracetamol je narkotické analgetikum, ktoré má antipyretické a analgetické účinky v dôsledku blokády cyklooxygenázy v centrálnom nervovom systéme a účinku na centrá bolesti a termoregulácie.

Ibuprofen je nesteroidné protizápalové činidlo, ktoré má analgetický, protizápalový a antipyretický účinok spojený s neselektívnym potlačením aktivity cyklooxygenázy, ktorá reguluje syntézu prostaglandínov.

Zložky liečiva ovplyvňujú centrálne aj periférne mechanizmy tvorby syndrómu bolesti. Smerový komplementárny účinok týchto dvoch zložiek má rýchly terapeutický účinok a výrazný analgetický účinok.

farmakokinetika

Absorpcia je vysoká, maximálna koncentrácia (Cmax) je 5-20 μg / ml, čas na dosiahnutie maximálnej koncentrácie (Tcmax) je 0,5-2 hodiny; s plazmatickými proteínmi - 15%. Preniká cez hematoencefalickú bariéru.

Metabolizované v pečeni, s tvorbou aktívnych aj neaktívnych metabolitov.

Polčas (T1 / 2) je 1-4 hodiny. Prevažne vylučované obličkami ako

metabolity - glukuronidy a sulfáty, 3% - nezmenené.

Dobre sa vstrebáva z gastrointestinálneho traktu. Čas na dosiahnutie maximálnej koncentrácie (TCm) pri užívaní nalačno je 45 minút, keď sa užíva po jedle 1,5-2,5 hodiny, komunikácia s plazmatickými proteínmi je 90%. Koncentrácia liečiva v synoviálnej tekutine presahuje obsah v plazme.

Vystavené presystémovému a postsystémovému metabolizmu v pečeni. Má dvojfázovú kinetiku eliminácie, T1 / 2 je 2-2,5 hodiny, vylučuje sa obličkami (v nezmenenej forme, nie viac ako 1%) av menšej miere žlčou.

Indikácie na použitie

- bolesť hlavy (vrátane migrény);
- zubov;
- algomenorea (bolestivá menštruácia);
- neuralgia;
- bolesť svalov;
- bolesť chrbta;
- bolesť kĺbov, bolesť pri zápalových a degeneratívnych ochoreniach pohybového aparátu;
- bolesti s podliatinami, výronmi, dislokáciami, zlomeninami;
- posttraumatický a pooperačný syndróm bolesti;
- horúčkovité stavy (vrátane chrípky a prechladnutia).

kontraindikácie

- precitlivenosť na liečivo;
- erózne a ulcerózne ochorenia gastrointestinálneho traktu (v akútnej fáze), gastrointestinálne krvácanie;
- závažné zlyhanie pečene a / alebo obličiek;
- poruchy zrážanlivosti krvi (hemofília, predĺžený čas krvácania, tendencia krvácania, hemoragická diatéza);
- úplná alebo neúplná kombinácia bronchiálnej astmy, rekurentnej nosovej polypózy a paranazálnych dutín a intolerancie na kyselinu acetylsalicylovú alebo iné nesteroidné protizápalové lieky, vrátane t v anamnéze;
- stav po chirurgickom zákroku bypassu koronárnych artérií;
- potvrdená hyperkalémia;
- nedostatok glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
- tehotenstvo (trimester III);
- vek do 12 rokov.

S opatrnosťou

Chronické srdcové zlyhanie; vírusová hepatitída, alkoholické poškodenie pečene, zlyhanie pečene a / alebo obličiek s miernou a miernou závažnosťou, benígna hyperbilirubinémia (Gilbert, Dubin-Johnson a Rotor syndróm), cirhóza pečene s portálnou hypertenziou, nefrotický syndróm; diabetes mellitus, ochorenie periférnych artérií, žalúdočný vred a dvanástnikový vred (v histórii); gastritída, enteritída, kolitída; bronchiálna astma, bronchospazmus; pokročilý vek; gravidita (trimestre I a II - použitie je možné len v prípade, ak to predpisuje lekár v prípadoch, keď potenciálny prínos preváži možné riziko), laktácia (ak potrebujete liek užívať počas dojčenia, musíte prestať dojčiť).

Použitie počas gravidity a laktácie

Ak je to potrebné, použitie lieku v I. a II. Trimestri tehotenstva, je potrebná opatrnosť - použitie je možné len na lekársky predpis v prípadoch, keď potenciálny prínos prevažuje nad možným rizikom. Použitie lieku v treťom trimestri gravidity je kontraindikované.

Počas obdobia dojčenia, ak je to potrebné, používanie lieku by malo prestať dojčiť.

Dávkovanie a podávanie

Vnútri, po jedle.

Dospelí: 1 tableta 3-krát denne. Maximálna denná dávka je 3 tablety.

Deti od 12 rokov (telesná hmotnosť viac ako 40 kg): 1 tableta 2-krát denne.

Trvanie liečby nie je dlhšie ako 3 dni ako antipyretikum a nie viac ako 5 dní ako anestetikum. Pokračovanie v liečbe liekom je možné len po konzultácii s lekárom.

Vedľajšie účinky

Na strane nervového systému: bolesti hlavy, závraty, poruchy spánku, úzkosť, depresia.
Pretože kardiovaskulárny systém: tachykardia, zvýšený krvný tlak, srdcové zlyhanie.
Na strane dýchacieho systému: dýchavičnosť, bronchospazmus.
Z gastrointestinálneho traktu: bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, pálenie záhy, strata chuti do jedla, hnačka alebo zápcha, flatulencia, ulcerácia sliznice ďasien, aftózna stomatitída, pankreatitída.
Zmyslové orgány: strata sluchu, zvonenie alebo tinitus, poruchy zraku, rozmazané videnie alebo diplopia, suchosť a podráždenie očí.
Na strane močového systému: akútne zlyhanie obličiek, nefrotický syndróm, polyúria, cystitída.
Alergické reakcie: kožná vyrážka, pruritus, alergická rinitída, angioedém, multiformný exsudatívny erytém (vrátane Stevensovho-Johnsonovho syndrómu), toxická epidermálna nekrolýza (Lyellov syndróm).

Na strane orgánov tvoriacich krv: anémia, trombocytopénia, trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopénia, eozinofília.

Pri dlhodobom používaní vo veľkých dávkach - hepatotoxický a nefrotoxický (hepatitída, intersticiálna nefritída a papilárna nekróza); hemolytická anémia, aplastická anémia, methemoglobinémia, pancytopénia.

predávkovať

Symptómy: bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, nepokoj alebo letargia, ospalosť, zmätenosť, tachykardia, arytmia, akútne zlyhanie obličiek, metabolická acidóza, časté močenie, hypertermia, bolesť hlavy, tras, alebo zášklby svalov; zvýšená aktivita pečeňových transamináz, zvýšenie protrombínového času. Ak máte podozrenie na predávkovanie, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

Liečba: výplach žalúdka, po ktorom nasleduje vymenovanie aktívneho uhlia; alkalické pitie, nútená diuréza, symptomatická liečba.

Interakcia s inými liekmi

Induktory mikrozomálnej oxidácie v pečeni (fenytoín, etanol, barbituráty, flumecinol, rifampicín, fenylbutazón, tricyklické antidepresíva) zvyšujú produkciu hydroxylovaných aktívnych metabolitov, čo umožňuje vyvinúť závažnú intoxikáciu predávkovaním.

Inhibítory mikrozomálnej oxidácie (vrátane cimetidínu) znižujú riziko hepatotoxického účinku.

Myelotoxické lieky zvyšujú hematotoxicitu lieku.

Kombinácia ibuprofénu s etanolom, glukokortikosteroidmi zvyšuje riziko eróznych a ulceróznych lézií gastrointestinálneho traktu.

Súčasné užívanie paracetamolu s etanolom zvyšuje riziko akútnej pankreatitídy.

Paracetamol a ibuprofen zvyšujú účinok nepriamych antikoagulancií a znižujú účinnosť urikosurických liekov.

Dlhodobé užívanie barbiturátov znižuje účinnosť paracetamolu.

Diflunisal zvyšuje plazmatickú koncentráciu paracetamolu o 50%, čo zvyšuje riziko vzniku hepatotoxicity.

Ibuprofen znižuje hypotenzívnu aktivitu vazodilatátorov, natriuretík a diuretikum - furosemidu a hydrochlorotiazidu.

Antacidá a kolestyramín znižujú absorpciu ibuprofénu.

Ibuprofen zvyšuje účinok perorálnych hypoglykemických látok a inzulínu.

Ibuprofen zvyšuje koncentráciu digoxínu, prípravkov lítia a metotrexátu v krvi.

Pri súčasnom stretnutí s kyselinou acetylsalicylovou znižuje ibuprofen jeho protizápalový a protidoštičkový účinok.

Cefamendol, cefaperazón, cefotetan, kyselina valproová, plicamycín zvyšujú výskyt hypoprotrombinémie.

Špeciálne pokyny

Treba sa vyhnúť súčasnému použitiu lieku s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol a / alebo nesteroidné protizápalové lieky.

Pri používaní lieku na viac ako 5-7 dní by ste mali sledovať indikátory periférnej krvi a funkčný stav pečene.

Paracetamol narúša výsledky laboratórnych štúdií glukózy a kyseliny močovej v plazme.

S výskytom príznakov NSAID-gastropatie sa ukazuje starostlivé monitorovanie, vrátane esofagogastroduodenoskopie, krvného testu s hemoglobínom a hematokritom a analýzy okultného krvi fekálne.

Ak je to potrebné, stanovenie 17-ketosteroidného lieku by sa malo zrušiť 48 hodín pred štúdiou.

Počas užívania lieku by sa pacienti mali zdržať všetkých činností, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť, rýchle psychické a motorické reakcie.

Počas liečby sa neodporúča príjem nápojov obsahujúcich alkohol.

Uvoľňovací formulár

Tablety, potiahnuté filmom, 400 mg + 200 mg.

Na 2, 6, 10 alebo 12 tabletách v obale blistrov.

1 alebo 2 blistrové balenia s návodom na použitie v balení kartónu. Podmienky skladovania

Pri teplote nie vyššej ako 25 ° C.

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Čas použiteľnosti

2 roky. Nepoužívajte po uplynutí doby použiteľnosti uvedenej na obale.

NEXT

Ďalšie: návod na použitie a recenzie

Latinský názov: Ďalej

Kód ATX: M01AE51

Účinná látka: Ibuprofen (Ibuprofen), Paracetamol (Paracetamol)

Výrobca: OTISIFARM PAO (Rusko) t

Aktualizácia popisu a fotografie: 10/19/2018

Ceny v lekárňach: od 62 rubľov.

Ďalej je kombinovaný liek s analgetickým, antipyretickým a protizápalovým účinkom.

Forma uvoľnenia a zloženie

Dávkovacia forma uvoľňovacích tabliet, potiahnutá filmom: červená farba, obal, bikonvexný, oválny, s rizikom; prierezové jadro je biele alebo takmer biele (2, 6, 10 alebo 12 kusov v balení, v kartónovom zväzku 1 alebo 2 balení).

Účinné látky v zložení 1 tableta: t

  • ibuprofén - 400 mg;
  • paracetamol - 200 mg.
  • jadro: koloidný oxid kremičitý - 2,5 mg; mikrokryštalická celulóza - 64,5 mg; fosforečnan vápenatý - 80 mg; sodná soľ kroskarmelózy - 24,3 mg; mastenec - 12,1 mg; hyprolosis - 19,3 mg; stearát horečnatý - 7,3 mg;
  • plášť: Opadry 20A250004 Červená (oxid titaničitý - 2,5 mg; hyprolosis - 8,1 mg; hypromelóza - 13,1 mg; mastenec - 6,4 mg; karmínové farbivo E124 - 0,9 mg; slnečnica žltá E110 - 0,5 mg) - 31,5 mg; Opadry II 85F19250 Číry (mastenec - 0,6 mg; makrogol - 0,3 mg; polysorbát 80 - 0,1 mg; polyvinylalkohol - 1 mg) - 2 mg.

Farmakologické vlastnosti

farmakodynamika

Ďalej je jedným z kombinovaných liekov, ktoré majú analgetické, antipyretické a protizápalové účinky.

Vlastnosti aktívnych zložiek liečiva: t

  • Paracetamol je narkotické analgetikum s antipyretickým a analgetickým účinkom, ktoré je spôsobené blokádou COX v centrálnom nervovom systéme a účinkami na centrá termoregulácie a bolesti;
  • Ibuprofen je nesteroidné protizápalové liečivo s analgetickými, protizápalovými a antipyretickými účinkami.

Účinné látky pôsobiace v komplexe ovplyvňujú centrálne a periférne mechanizmy tvorby syndrómu bolesti. Vzhľadom na cielené, komplementárne pôsobenie zložiek sú pozorované výrazné analgetické a rýchle terapeutické účinky.

farmakokinetika

  • paracetamol: má vysokú absorpciu, preniká do hematoencefalickej bariéry (BBB), maximálna plazmatická koncentrácia látky je v rozsahu 5–20 µg / ml, čo je čas na dosiahnutie maximálnej koncentrácie látky (Tmax) - 0,5–2 hodiny; väzba na plazmatické proteíny - 15%. Proces metabolizmu prebieha v pečeni s tvorbou neaktívnych a aktívnych metabolitov. Polčas je 1 až 4 hodiny; prevažne vylučované ako metabolity (sulfáty a glukuronidy) obličkami v nezmenenej forme - 3%;
  • ibuprofen: dobre vstrebáva z gastrointestinálneho traktu, keď sa berie nalačno, T max je 45 minút po jedle - 1,5 až 2,5 hodiny. Väzba na plazmatické proteíny - 90%. Koncentrácia ibuprofénu v synoviálnej tekutine je vyššia ako plazma. Látka podlieha pre-a post-systémovému metabolizmu v pečeni. Polčas eliminácie je 2 - 2,5 hodiny, má dvojfázovú eliminačnú kinetiku, vylučuje sa hlavne obličkami (v nezmenenej forme - nie viac ako 1%), v menšom rozsahu - žlčou.

Indikácie na použitie

  • neuralgia;
  • bolesť svalov;
  • bolesť pri zlomeninách, výronoch, podliatinách, výronoch;
  • bolesť kĺbov, syndróm bolesti pri degeneratívnych a zápalových ochoreniach pohybového aparátu;
  • bolesti hlavy, vrátane migrény;
  • bolesť chrbta;
  • algomenorrhea;
  • zubov;
  • horúčkovité stavy vrátane sprievodnej chrípky a katarálnych ochorení;
  • pooperačný a posttraumatický syndróm bolesti.

kontraindikácie

  • diagnostikovaná hyperkalémia;
  • poruchy krvácania, vrátane hemofílie, predĺženie času krvácania, hemoragická diatéza, tendencia k rozvoju krvácania;
  • nedostatok glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
  • gastrointestinálne krvácanie, erózne a ulcerózne ochorenia gastrointestinálnych orgánov (počas exacerbácie);
  • zlyhanie pečene / obličiek v ťažkom priebehu;
  • stav po chirurgickom zákroku bypassu koronárnych artérií;
  • bronchiálna astma, opakujúca sa polypóza parazitálnych dutín a nosa a intolerancia na kyselinu acetylsalicylovú alebo iné nesteroidné protizápalové lieky (kompletná / neúplná kombinácia, vrátane zaťaženej anamnézy);
  • III trimester gravidity a laktácie;
  • deti do 12 rokov;
  • individuálnej neznášanlivosti zložiek liečiva.

Relatívne (ochorenia / stavy, ktoré vyžadujú opatrnosť):

  • enteritída, gastritída, kolitída;
  • benígna hyperbilirubinémia;
  • vírusová hepatitída;
  • mierne / stredne závažné poškodenie obličiek / pečene;
  • alkoholické poškodenie pečene;
  • nefrotický syndróm, cirhóza pečene s portálnou hypertenziou;
  • bronchospazmus, bronchiálna astma;
  • zaťažená anamnéza žalúdočného vredu a dvanástnikového vredu;
  • chronické srdcové zlyhanie;
  • diabetes mellitus;
  • ochorenie periférnych artérií;
  • I - II trimestre tehotenstva;
  • staroba

Návod na použitie Next: metóda a dávkovanie

Tablety Nekst sa užívajú perorálne, najlepšie po jedle.

Jedna dávka - 1 tableta.

Odporúčaná frekvencia používania:

  • dospelí: 3-krát denne (maximálne 3 tablety denne);
  • deti od 12 rokov (s hmotnosťou 40 kg): 2 krát denne.

Trvanie použitia: ako antipyretikum - 3 dni, ako analgetikum - 5 dní. Na dlhšie použitie je potrebná lekárska pomoc.

Vedľajšie účinky

  • močový systém: nefrotický syndróm, akútne zlyhanie obličiek, cystitída, polyúria;
  • hematopoetický systém: leukopénia, anémia, trombocytopenická purpura, trombocytopénia, agranulocytóza, eozinofília;
  • nervový systém: úzkosť, bolesti hlavy, poruchy spánku, závraty, depresia;
  • kardiovaskulárny systém: srdcové zlyhanie, tachykardia, zvýšený krvný tlak;
  • tráviaci systém: flatulencia, pankreatitída, aftózna stomatitída, bolesť brucha, nevoľnosť, pálenie záhy, vracanie, nechutenstvo, hnačka alebo zápcha, ulcerácia sliznice ďasien;
  • dýchací systém: bronchospazmus, dýchavičnosť;
  • zmysly: strata sluchu, hluk / tinitus, porucha zraku, diplopia alebo rozmazané videnie, podráždenie / suchosť očí;
  • alergické reakcie: pruritus / vyrážka, alergická rinitída, angioedém, multiformný výtok erytému, toxická epidermálna nekrolýza.

Pri dlhodobom používaní lieku vo vysokých dávkach je možné vyvinúť hepatotoxické / nefrotoxické účinky (prejavujú sa ako hepatitída, intersticiálna nefritída a papilárna nekróza), pancytopénia, methemoglobinémia, hemolytická / aplastická anémia.

predávkovať

Hlavné symptómy: zvýšený protrombínový čas, bolesť brucha, vracanie, nevoľnosť, letargia alebo agitácia, zmätenosť, ospalosť, tachykardia, časté močenie, arytmia, akútne zlyhanie obličiek, metabolická acidóza, hypertermia, bolesť hlavy, zvýšená aktivita pečeňových transamináz, svalová acidóza alebo tras.

Terapia: výplach žalúdka, požitie aktívneho uhlia, nútená diuréza, alkalické pitie, symptomatická liečba.

V prípade podozrenia z predávkovania musíte okamžite vyhľadať pomoc lekára.

Špeciálne pokyny

Je potrebné vyhnúť sa kombinovanému použitiu lieku Next s liekmi, ktoré obsahujú aj paracetamol a nesteroidnými protizápalovými liekmi.

V prípadoch, keď je potrebné dlhodobejšie užívanie, sa má monitorovať funkčné monitorovanie pečene a periférnej krvi.

Ak sa objavia príznaky gastropatie spojené s nesteroidnými protizápalovými liekmi, odporúča sa starostlivo sledovať stav pacienta, vrátane esofagogastroduodenoskopie, krvnej analýzy hematokritom a hemoglobínom a analýzy okultného krvácania v stolici.

Je potrebné vziať do úvahy, že paracetamol narúša výsledky laboratórnych štúdií obsahu kyseliny močovej v krvi a glukózy v krvi.

Pitie alkoholu počas liečby sa neodporúča.

V prípadoch, keď je potrebné stanoviť 17-ketosteroidy, je potrebné ich zrušiť 48 hodín pred štúdiou.

Vplyv na schopnosť viesť motorové vozidlá a zložité mechanizmy

Počas príjmu Next sa odporúča odmietnuť viesť vozidlo.

Použitie počas gravidity a laktácie

Tretí trimester tehotenstva a obdobia dojčenia sú kontraindikácie použitia lieku.

Počas I-II trimestra sa tablety Nekstu môžu po vyhodnotení pomeru prínosu a rizika používať s opatrnosťou - ako predpisuje lekár.

Použitie v detstve

Podľa inštrukcií NEXT nie je určený pre deti do 12 rokov.

V prípade poruchy funkcie obličiek

Pacienti s miernou / stredne ťažkou renálnou insuficienciou a nefrotickým syndrómom by mali liek užívať s opatrnosťou.

S abnormálnou funkciou pečene

V prítomnosti nasledujúcich ochorení / stavov by sa liek mal používať opatrne: benígna hyperbilirubinémia (Gilbert, Rotor a Dubin-Johnsonove syndrómy), alkoholické poškodenie pečene, cirhóza pečene s portálnou hypertenziou, mierna hepatitída, hepatálna insuficiencia.

Liekové interakcie

  • inhibítory mikrozomálnej oxidácie vrátane cimetidínu: znižuje sa riziko hepatotoxického účinku;
  • etanol: zvyšuje pravdepodobnosť akútnej pankreatitídy;
  • etanol, glukokortikosteroidy: zvyšuje pravdepodobnosť eróznych ulceróznych lézií gastrointestinálneho traktu;
  • nepriame antikoagulanciá: ich účinok sa zvyšuje;
  • tricyklické antidepresíva, fenylbutazón, fenytoín, etanol, flumecinol, barbituráty, rifampicín a ďalšie induktory mikrozomálnej oxidácie v pečeni: zvyšuje sa tvorba hydroxylovaných aktívnych metabolitov, ktoré v prípade predávkovania môžu spôsobiť závažnú intoxikáciu;
  • myelotoxické lieky: Hematotoxicita Next zvyšuje;
  • urikosurické lieky: ich účinnosť sa znižuje;
  • barbituráty (s dlhodobým užívaním): účinnosť paracetamolu je znížená;
  • Diflunisal: plazmatická koncentrácia paracetamolu sa významne zvyšuje, čo vedie k zvýšenej pravdepodobnosti hepatotoxicity;
  • vazodilatátory: ich hypotenzný účinok klesá;
  • Kolestiramin, antacidá: absorpcia ibuprofénu je znížená;
  • furosemid, hydrochlorotiazid: ich natriuretická a diuretická aktivita klesá;
  • digoxín, prípravky na báze lítia, metotrexát: ich koncentrácia v krvi sa zvyšuje;
  • hypoglykemické činidlá na perorálne podávanie, inzulín: ich účinok sa zvyšuje;
  • kyselina valproová, cefamandol, cefotetan, cefaperazón, plicamycín: zvyšuje sa výskyt hypoprotrombinémie;
  • kyselina acetylsalicylová: jej protidoštičkový a protizápalový účinok sa znižuje.

analógy

Analógy Next sú: Brustan, Brufica Plus, Ibuklin Junior, Ibuklin, Nurofen Long, Hyrumat, atď.

Podmienky skladovania

Skladujte pri teplote do 25 ° C. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Čas použiteľnosti - 2 roky.

Obchodné podmienky pre lekárne

Uvoľňuje sa bez lekárskeho predpisu.

ĎALŠIE Recenzie

Podľa posudkov je Nekst rýchly a účinný anestetický liek, ktorý je účinný najmä na zmiernenie bolesti zubov a hlavy. Treba poznamenať, že pred užitím je potrebné vziať do úvahy možné nežiaduce reakcie, ako aj skutočnosť, že počas obdobia liečby je potrebné zdržať sa vedenia vozidla.

Cena pre Nekst v lekárňach

Približná cena pre Nekst (6, 10 alebo 20 tabliet na balenie) je 125, 165 alebo 225-240 rubľov.

NEXT

Tablety, filmom obalené červené, oválne, bikonvexné, s rizikom, v priereze je jadro biele alebo takmer biele.

Pomocné látky: hydrofosfát vápenatý (Fujikalin) - 80 mg, mikrokryštalická celulóza - 64,5 mg, sodná soľ kroskarmelózy - 24,3 mg, hyprolosa (hydroxypropylcelulóza (Klucel EF)) - 19,3 mg, mastenec - 12,1 mg, stearát horečnatý - 7,3 mg, koloidný oxid kremičitý (Aerosil) - 2,5 mg.

Zloženie škrupiny: Opadry 20A250004 červená (Opadry 20A250004 červená) [hypromelóza (hydroxypropylmetylcelulóza) - 13,1 mg, hyprolosa (hydroxypropylcelulóza) - 8,1 mg, mastenec - 6,4 mg, oxid titaničitý - 2,5 mg, farbivo karmínové [Ponzo 4R] (E124) - 0 farbivo žltá (E110) - 0,5 mg] - 31,5 mg, Opadry II 85F19250 Transparentná (Opadry II 85F19250 Clear) [makrogol (polyetylénglykol) - 0,3 mg, polyvinylalkohol - 1 mg, polysorbát 80 - 0,1 mg, mastenec - 0,6 mg] - 2 mg.

2 kusy - Obal bunkových balíkov (1) - kartónové obaly.
2 kusy - Obaly bunkových obalov (2) - kartónové obaly.
6 kusov - Obal bunkových balíkov (1) - kartónové obaly.
6 kusov - Obaly bunkových obalov (2) - kartónové obaly.
10 ks. - Obal bunkových balíkov (1) - kartónové obaly.
10 ks. - Obaly bunkových obalov (2) - kartónové obaly.
12 ks. - Obal bunkových balíkov (1) - kartónové obaly.
12 ks. - Obaly bunkových obalov (2) - kartónové obaly.

Kombinovaný liek má analgetický, protizápalový a antipyretický účinok.

Paracetamol je narkotické analgetikum, ktoré má antipyretické a analgetické účinky spôsobené blokádou COX v centrálnom nervovom systéme a účinkami na centrá bolesti a termoregulácie.

Ibuprofén - NSAIDs, má analgetický, protizápalový a antipyretický účinok spojený s neselektívnym potlačením aktivity COX, ktorá reguluje syntézu prostaglandínov.

Zložky liečiva ovplyvňujú centrálne aj periférne mechanizmy tvorby syndrómu bolesti. Smerový komplementárny účinok týchto dvoch zložiek má rýchly terapeutický účinok a výrazný analgetický účinok.

Absorpcia - vysoká, Cmax 5 až 20 mkg / ml, Tmax - 0,5-2 h; väzba na plazmatické proteíny - 15%. Pronikne do BBB.

Metabolizuje sa v pečeni glukuronidáciou, sulfatáciou a hydroxyláciou s tvorbou aktívnych aj neaktívnych metabolitov. Izoenzým CYP2E1 sa zúčastňuje na metabolizme paracetamolu.

T1/2 - 1-4 hodiny, väčšinou vylučované obličkami vo forme metabolitov - glukuronidov a sulfátov, 3% - v nezmenenej forme.

Dobre sa vstrebáva z tráviaceho traktu. Tmax keď sa užíva nalačno - 45 minút, keď sa užíva po jedle - 1,5-2,5 hodín, viaže sa na plazmatické bielkoviny - 90%. Koncentrácia liečiva v synoviálnej tekutine presahuje obsah v plazme.

Vystavené presystémovému a postsystémovému metabolizmu v pečeni. Izoenzým CYP2C9 sa podieľa na metabolizme ibuprofénu.

Má dvojfázovú kinetiku eliminácie, T1/2 2 - 2,5 hodiny, vylučuje sa obličkami (v nezmenenej forme, nie viac ako 1%) av menšej miere žlčou.

- bolesť hlavy (vrátane migrény);

- bolesť kĺbov, bolesť pri zápalových a degeneratívnych ochoreniach pohybového aparátu;

- bolesť s podliatinami, výronmi, dislokáciami, zlomeninami;

- posttraumatický a pooperačný syndróm bolesti;

- horúčkovité stavy (vrátane tých s chrípkovými a katarálnymi chorobami).

Liek je určený na symptomatickú liečbu, zníženie bolesti a zápalu v čase použitia, neovplyvňuje progresiu ochorenia.

- Precitlivenosť na zložky lieku vrátane na iné NSAID;

- erózne a ulcerózne ochorenia orgánov tráviaceho traktu (v akútnej fáze);

- progresívne ochorenie obličiek;

- závažné zlyhanie obličiek (CC menej ako 30 ml / min);

- závažné zlyhanie pečene alebo aktívne ochorenie pečene;

- poruchy krvácania (hemofília, predĺžený čas krvácania, tendencia krvácania, hemoragická diatéza);

- cerebrovaskulárne alebo iné krvácanie;

- Úplná alebo neúplná kombinácia astmy, recidivujúcej nosovej polypózy a dutín paranazálnych dutín a neznášanlivosti kyseliny acetylsalicylovej alebo iných NSAID, vrátane. v anamnéze;

- chronické srdcové zlyhanie (klasifikácia NYHA III-IV FC);

stav po operácii bypassu koronárnych artérií;

- III. Trimester tehotenstva;

- obdobie dojčenia;

- vek detí do 18 rokov.

Opatrne: chronické srdcové zlyhanie; vírusová hepatitída, alkoholické poškodenie pečene, zlyhanie pečene a / alebo obličiek s miernou a miernou závažnosťou, benígna hyperbilirubinémia (Gilbert, Dubin-Johnson a Rotor syndróm), cirhóza pečene s portálnou hypertenziou, nefrotický syndróm; diabetes mellitus, ochorenie periférnych artérií, žalúdočný vred a dvanástnikový vred (v histórii); gastritída, enteritída, kolitída; bronchiálna astma, bronchospazmus; pokročilý vek; gravidita (trimestre I a II - použitie je možné len vtedy, ak to predpisuje lekár v prípadoch, keď potenciálny prínos preváži možné riziko).

Liek sa užíva perorálne po jedle.

Odporúčaná dávka je 1 tab. 3 krát denne Maximálna denná dávka - 3 karty.

Trvanie liečby nie je dlhšie ako 3 dni ako antipyretikum a nie viac ako 5 dní ako anestetikum. Pokračovanie v liečbe liekom je možné len po konzultácii s lekárom.

Vedľajšie účinky sú uvedené s frekvenciou výskytu podľa klasifikácie WHO: veľmi často (> 1/10), často (≥1 / 100, ale

Čo pomáha Next v tabletách?

Pri bolesti a vysokej teplote nie je nutné znášať nepríjemné príznaky. Môžete si vziať tabletu Nekst a zdravie sa rýchlo normalizuje.

Ďalšie - aký druh drogy?

Medicína Nekst patrí do skupiny kombinovaných liekov s analgetickými a protizápalovými účinkami. Vyrába sa v Pharmstandard (Rusko), stojí 240 rubľov za 20 tabliet. Zloženie predstavuje dve účinné látky - paracetamol (200 mg), ibuprofén (400 mg). Tiež v kompozícii sú pomocné zložky - celulóza, giproloza, dihydrofosforečnan vápenatý, stearát horečnatý, farbivá a ďalšie. Tablety sú červené, konvexné na oboch stranách, biele na rezu.

Ďalej, ako komplexný nástroj, pôsobí v dvoch smeroch naraz, čo dáva výraznejší účinok. Paracetamol poskytuje antipyretický, analgetický účinok. Z veľkej časti ovplyvňuje termoregulačné centrá v hypotalame.

V dôsledku toho dochádza k strate prebytočného tepla, ktoré je charakteristické pre horúčkovité stavy. Teplota klesá s expanziou krvných ciev a zvýšeným prietokom krvi na perifériu. Paracetamol nemá protizápalový účinok a absencia účinku na produkciu prostaglandínov vylučuje takéto negatívne javy: t

  • podráždenie zažívacieho traktu;
  • retencia vody a sodíka;
  • vznik edému.

Ibuprofen poskytuje nielen analgetikum, antipyretikum, ale aj silný protizápalový účinok. Ako nerozlišujúci blokátor enzýmu COX, ibuprofen znižuje syntézu prostaglandínov, takže bolesť sa znižuje, ako aj zápalový proces. Maximálna koncentrácia látok v krvi sa dosiahne približne za 40-45 minút.

Indikácie a kontraindikácie

Liek pomáha dobre pri bolestiach hlavy, zmierňuje migrény. Môžete ho tiež piť na bolestivú menštruáciu (algomenorea), bolesti zubov po extrakcii zubov, na pozadí zubného kazu a pulpitídy, po chirurgickom zákroku na zuboch a ďasnách. Medzi indikáciami má Nekst aj nepohodlie v kĺboch ​​v dôsledku:

  • osteoartritída;
  • artritída;
  • burzitída atď.

Nástroj zmierni príznaky iných degeneratívnych a zápalových ochorení pohybového aparátu - osteochondrózy, diskových výčnelkov. Použitie tabliet je možné po poraneniach, ktoré sú sprevádzané syndrómom bolesti - výrony, výrony, zlomeniny, podliatiny. NEXT je indikovaný na pooperačnú bolesť, rýchlo zmierňuje stav pacienta.

Tablety sa môžu opiť, ak sa vyskytne neuralgia alebo neuritída tvárového nervu, ako aj zápalové ochorenia iných nervov.

Okrem bolesti je užívanie lieku indikované na horúčku, ktorá sa vyskytuje na pozadí akútnej respiračnej vírusovej infekcie, chrípky, angíny a iných infekčných ochorení. Ďalej má mnoho kontraindikácií. Je zakázané podávať deťom mladším ako 12 rokov, s neznášanlivosťou, alergiami, vrátane kombinácie astmy, pollinózy a urtikárie, ktoré sa vyskytujú v dôsledku užívania NSAID. Liek je zakázaný v prípade erózií a vredov žalúdka, akútnej kolitídy a gastritídy, krvácania žalúdka. Iné kontraindikácie:

    ťažké formy pečene, zlyhanie obličiek;

Keď dojčenie v čase užívania piluliek by malo prestať dojčiť. Existuje množstvo stavov, v ktorých sa má liečba vykonávať opatrne. Ide o hepatitídu a alkoholické poškodenie pečene, zlyhanie srdca, pokročilý vek, 1-2 trimestre tehotenstva.

Lekárske pokyny

Ako dlho si vezmete liek, akú dávku určí špecialista. Ale vzhľadom na nepriaznivý účinok ibuprofénu na gastrointestinálny trakt by mal byť priebeh čo najmenší. Ako febrifuge, piť Nekst až 3 dni, ako analgetikum - až 5 dní. Charakteristiky liečby a dávkovania sú nasledovné: t

  • príjem je vo vnútri, s vodou, len po jedle;
  • Dávka pre deti od 12 rokov do 18 rokov - 1 tableta dvakrát denne;
  • Dávka pre dospelých - do 3 tabliet / deň, jeden po druhom;
  • Maximálna denná dávka sú 3 tablety.

Ak prekročíte odporúčané množstvo lieku, existuje riziko predávkovania. Prejavuje sa takými nepríjemnými príznakmi, ako je tinitus, zvýšená srdcová frekvencia, vracanie a zmätenosť. Možné je aj nadmerné vzrušenie alebo letargia, zvýšené vylučovanie moču a silné bolesti hlavy. V závažných prípadoch sa vyvíja akútne zlyhanie obličiek. Liečba sa vykonáva len v zdravotníckom zariadení, je symptomatická v kombinácii s nútenou diurézou, príjmom sorbentov a alkalických nápojov.

Vedľajšie účinky

Najčastejšie vedľajšie účinky gastrointestinálneho traktu. Užívanie piluliek často spôsobuje bolesť brucha a nevoľnosť, pálenie záhy a stratu chuti do jedla. Aj jedna tabletka môže spôsobiť zápchu alebo hnačku, nadúvanie. Pri výmene je riziko pankreatitídy, aftóznej stomatitídy, poškodenia ďasien.

Počas liečby sa môžu objaviť bolesti hlavy a závraty a u niektorých pacientov je narušený spánok.

V niektorých prípadoch dochádza k depresii, zvýšeniu krvného tlaku, k dýchavičnosti ak vzniku tachykardie.

Tiež liek môže spôsobiť bronchospazmus, zmeny chuti a sluchu, rozmazané videnie. Niekedy sú zaznamenané akútna cystitída a polyúria, nefrotický syndróm. Časté sú aj alergické reakcie - medzi nimi aj formy kože a angioedém, Lyellov syndróm. Možné zmeny v zložení krvi vo forme leukopénie, neutropénie, trombocytopénie.

Špeciálne pokyny

Nekst nemôžete užívať súčasne s inými prostriedkami, ktoré obsahujú paracetamol, NSAID. Toto vážne zvyšuje riziko predávkovania. Ďalšie informácie, ktoré potrebujete vedieť pri plánovaní liečby tabletami: t

  • Ak sa NEXT podáva dlhšie ako 5 dní, je dôležité sledovať parametre krvi (všeobecná klinická analýza a pečeňové enzýmy);
  • paracetamol môže skresliť analýzu údajov pre kyselinu močovú, glukózu v krvi, je potrebné vykonať diagnostiku až po ukončení liečby;
  • so sklonom k ​​ochoreniam gastrointestinálneho traktu je potrebné súčasne užívať inhibítory protónovej pumpy;
  • ak sa objavia závažné vedľajšie účinky v časti gastrointestinálneho traktu, je potrebné vykonať FGDS žalúdka a vykonať analýzu fekálnej okultnej krvi.

Liek môže nepriaznivo ovplyvniť rýchlosť psychomotorických reakcií. Príjem alkoholu počas liečby je prísne vylúčený!

Analógy a interakcia s inými prostriedkami

Niektoré analógy obsahujú rovnaké účinné látky v kombinácii alebo samostatne, niektoré sú oveľa lacnejšie:

NEXT

Ceny v lekárňach online:

Ďalej je to kombinovaný liek, nesteroidné protizápalové činidlo a antipyretické analgetické, antipyretické, protizápalové a analgetické pôsobenie.

Forma uvoľnenia a zloženie

NEXT sa vyrába vo forme filmom obalených tabliet: bikonvexné, oválne, červené, s rizikom; na zlomenine je možné vidieť biele alebo takmer biele jadro (po 2, 6, 10 alebo 12 v blistroch, v škatuli po 1 alebo 2 baleniach).

Zloženie 1 tablety:

  • liečivá: paracetamol - 200 mg, ibuprofen - 400 mg;
  • Pomocné zložky: hydroxypropylcelulóza, stearát horečnatý, sodná soľ kroskarmelózy, hydrogénfosforečnan vápenatý, koloidný oxid kremičitý, mikrokryštalická celulóza, mastenec;
  • poťahovanie filmom: Opadry 20A250004 Červená (hyprolosa, oxid titaničitý, hypromelóza, mastenec, žltý západ slnka pri západe slnka, karmínové farbivo), Opadra II 85F19250 Transparentný (polyvinylalkohol, mastenec, polyetylénglykol, polysorbát 80).

Farmakologické vlastnosti

farmakodynamika

Ďalej je kombinované antipyretické, protizápalové a analgetické činidlo.

Paracetamol je narkotické analgetikum. Má analgetickú a antipyretickú aktivitu. Mechanizmus jeho účinku je spôsobený blokádou cyklooxygenázy v centrálnom nervovom systéme a vplyvom na centrá termoregulácie a bolesti.

Ibuprofen je nesteroidné protizápalové činidlo, ktoré má trojitý účinok (zmierňuje horúčku, potláča zápalový proces a anestetizuje). Inhibuje aktivitu cyklooxygenázy, ktorá reguluje syntézu prostaglandínov.

Zložky textu ovplyvňujú centrálne aj periférne väzby pri vzniku syndrómu bolesti. Paracetamol a ibuprofen sa navzájom dopĺňajú, čo spôsobuje rýchly a cielený terapeutický účinok.

farmakokinetika

Absorpcia paracetamolu je vysoká, maximálna plazmatická koncentrácia je 5 - 20 µg / ml, čas na dosiahnutie maximálnej koncentrácie je od 30 minút do 2 hodín. Paracetamol sa viaže na plazmatické proteíny 15%. Prechádza cez hematoencefalickú bariéru. K metabolizmu paracetamolu dochádza v pečeni. Vznikli aktívne a neaktívne metabolity. Polčas je od 1 do 4 hodín. Hlavná časť dávky sa zobrazuje vo forme metabolitov (sulfátov a glukuronidov), len v nezmenenej forme

Ibuprofen sa dobre vstrebáva z tráviaceho traktu. Maximálna plazmatická koncentrácia sa dosiahne po 45 minútach (pri užívaní lieku nalačno) alebo 90–150 minút (ak užívate Nekst po jedle). Ibuprofén sa z 90% viaže na plazmatické proteíny. Koncentrácia látky v synoviálnej tekutine je vyššia ako jej obsah v plazme. Ibuprofen sa metabolizuje v pečeni. Dvojfázové vylučovanie, polčas je 120-150 minút. Hlavnou cestou vylučovania sú obličky, čiastočne žlčou. Nezmenené hodnoty vykazujú menej ako 1% liečiva.

Indikácie na použitie

Ďalej sa používa na zmiernenie bolesti rôzneho pôvodu:

  • bolesť chrbta;
  • menštruačné bolesti (algomenorea);
  • bolesť hlavy (vrátane migrény);
  • syndróm bolesti pozdĺž periférneho nervu (neuralgia);
  • svalová bolesť;
  • zubov;
  • pooperačný a posttraumatický syndróm bolesti genézy;
  • bolesti kĺbov;
  • bolesti s výronmi, podliatinami, zlomeninami a výronmi;
  • syndróm bolesti sprevádzajúci zápalové a degeneratívne ochorenia pohybového aparátu.

Liek sa tiež odporúča na liečbu horúčky, vrátane prechladnutia a chrípky.

kontraindikácie

  • závažné zlyhanie obličiek;
  • potvrdili vysoké hladiny draslíka v krvi;
  • závažné zlyhanie pečene;
  • krvácanie z gastrointestinálneho traktu;
  • zhoršenie erozívnych vredových procesov v orgánoch gastrointestinálneho traktu;
  • rôzne poruchy krvácania (hemoragická diatéza, hemofília, tendencia krvácania, predĺženie času krvácania);
  • stav po chirurgickom zákroku bypassu koronárnych artérií;
  • recidivujúca polypóza nosa a dutín, bronchiálna astma a hypersenzitivita na kyselinu acetylsalicylovú a iné nesteroidné protizápalové lieky (úplná alebo neúplná kombinácia týchto stavov), vrátane anamnézy;
  • nedostatok glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
  • deti do 12 rokov;
  • tehotenstvo (tretí trimester);
  • precitlivenosť na jednu alebo viac zložiek liečiva.

Relatívna (Ďalej sa používa opatrne):

  • mierne až stredne závažné zlyhanie obličiek;
  • nefrotický syndróm;
  • peptický vred a dvanástnikový vred a žalúdok (vrátane histórie);
  • kolitída, enteritída, gastritída;
  • zlyhanie pečene mierne až stredne závažné;
  • cirhóza pečene so zvýšeným tlakom v systéme portálnej žily;
  • alkoholické poškodenie pečene;
  • benígna hyperbilirubinémia;
  • vírusová hepatitída;
  • bronchospastický syndróm, bronchiálna astma;
  • chronické srdcové zlyhanie;
  • ochorenie periférnych artérií;
  • diabetes mellitus;
  • obdobie gravidity (druhý a tretí trimester);
  • obdobia laktácie.

Ďalej návod na použitie (spôsob a dávkovanie)

Tablety Nekst sa užívajú perorálne po jedle.

Odporúčaná dávka pre dospelých je jedna tableta 3 krát denne, pre deti vo veku 12 - 18 rokov (s hmotnosťou vyššou ako 40 kg) - jedna tableta dvakrát denne.

Maximálna dávka pre dospelých je tri tablety denne.

Ako prostriedok na zníženie zvýšenej telesnej teploty, NEXT môže byť použitý nie viac ako 3 dni, a ako analgetikum liek - nie viac ako 5 dní. Pokračovanie liečby je možné len na lekársky predpis.

Vedľajšie účinky

  • tráviaci systém: pálenie záhy, ulcerácia ďasien, vracanie, nevoľnosť, aftózna stomatitída, strata apetítu, bolesť brucha, pankreatitída, flatulencia, zápcha alebo hnačka;
  • dýchací systém: bronchospastický syndróm, dýchavičnosť;
  • kardiovaskulárny systém: srdcové zlyhanie, arteriálna hypertenzia, tachykardia;
  • nervový systém a zmyslové orgány: závraty, úzkosť, bolesti hlavy, poruchy spánku, depresia, podráždenie a suchosť očí, diplopia alebo rozmazané videnie, porucha sluchu a zraku, hluk alebo tinitus;
  • hematopoetický systém: agranulocytóza, eozinofília, anémia, trombocytopenická purpura, leukopénia, trombocytopénia;
  • močový systém: nefrotický syndróm, zápal močového mechúra, zlyhanie obličiek v akútnom štádiu, zvýšené močenie;
  • alergické reakcie: alergická rinitída, kožná vyrážka, svrbenie, erythema multiforme exsudatívne, angioedém, Lyellov syndróm.

Dlhodobá liečba a podávanie NEXTu vo vysokých dávkach môže spôsobiť nefrotoxické a hepatotoxické účinky, ako aj viesť k rozvoju aplastickej alebo hemolytickej anémie, pancytopénie alebo methemoglobinémie.

predávkovať

Príznaky predávkovania NEXT nevoľnosť, zvracanie, bolesti hlavy, ospalosť, bolesti brucha, horúčka, časté močenie, arytmia, tachykardia, svalové zášklby alebo tras, metabolická acidóza, letargiu alebo zvýšenie vzrušenia, akútne zlyhanie obličiek, protrombínový čas predĺženie a zvýšenie aktivity pečeňových enzýmov. V prípade podozrenia z predávkovania by mal liek okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

Liečba symptomatickej intoxikácie. V prvých hodinách by ste mali umývať žalúdok a vziať aktívne uhlie. Pacientovi sa tiež predpíše alkalický nápoj a vykonáva nútená diuréza.

Špeciálne pokyny

Tablety Nekst sa nemajú užívať súčasne s inými nesteroidnými protizápalovými liekmi a / alebo liekmi, ktoré obsahujú paracetamol.

U pacientov, ktorí užívajú liek dlhšie ako 5-7 dní, je potrebné sledovať funkciu pečene a stav periférnej krvi.

Príjem paracetamolu vedie k skresleniu výsledkov laboratórnych štúdií o obsahu kyseliny močovej a glukózy v krvnej plazme.

Symptómy NSAID-gastropatie, ktoré sa objavili počas liečby Nekstomom, sú indikáciou pre starostlivé sledovanie stavu pacienta (je potrebné vykonať test stolice na okultnú krv, krvný test na stanovenie hematokritu a hemoglobínu a vykonať esofagogastroduodenoskopiu).

NEXT sa má prerušiť 48 hodín pred testovaním na 17-keto steroidy.

Počas liečby sa neodporúča piť alkoholické nápoje.

Vplyv na schopnosť viesť motorové vozidlá a zložité mechanizmy

Pacienti užívajúci Nekst by mali odmietnuť akúkoľvek prácu vyžadujúcu vysokú koncentráciu pozornosti, rýchlu motorickú a mentálnu odozvu počas trvania liečby.

Použitie počas gravidity a laktácie

NEXT je kontraindikovaný pre tehotné ženy v treťom trimestri. V prvom a druhom trimestri gravidity je používanie lieku možné len na lekársky predpis a len v prípadoch, keď prínos pre ženu preváži potenciálne riziko pre plod.

Ďalšie je kontraindikované pre ženy, ktoré dojčia.

Použitie v detstve

Liek sa nepoužíva u detí mladších ako 12 rokov.

V prípade poruchy funkcie obličiek

Ďalší je kontraindikovaný u pacientov so závažným zlyhaním obličiek. U jedincov s nefrotickým syndrómom a miernou až stredne ťažkou renálnou insuficienciou sa liek používa s opatrnosťou.

S abnormálnou funkciou pečene

Podľa návodu je NEXT kontraindikovaný u pacientov so závažným zlyhaním pečene. Pri vírusovej hepatitíde, cirhóze pečene so zvýšeným tlakom v systéme portálnej žily, miernej až stredne ťažkej hepatálnej insuficiencii, alkoholickom poškodení pečene a benígnej hyperbilirubinémii sa liek používa s opatrnosťou.

Liekové interakcie

Barbituráty, tricyklické antidepresíva, fenytoín, rifampicín, etanol, flumecinol, fenylbutazón a ďalšie induktory oxidácie pečeňových mikrozómov zvyšujú riziko závažnej intoxikácie v prípade predávkovania Textom.

Pravdepodobnosť hepatotoxického účinku lieku sa znižuje, keď sa používa súčasne s inhibítormi oxidácie mikrozómov.

V prípade kombinácie paracetamolu s etanolom sa zvyšuje riziko vzniku akútnej pankreatitídy; dlhodobo s barbiturátmi - účinnosť paracetamolu klesá; s diflunisalomom - zvyšuje pravdepodobnosť hepatotoxicity lieku.

Riziko eróznych a ulceróznych lézií gastrointestinálneho traktu sa zvyšuje s kombináciou ibuprofénu s glukokortikosteroidmi a etanolom.

Ibuprofen zvyšuje terapeutický účinok inzulínu a hypoglykemických činidiel na orálne podávanie; zvyšuje plazmatické koncentrácie prípravkov metotrexátu, digoxínu a lítia; znižuje diuretický a natriuretický účinok hydrochlorotiazidu a furosemidu a hypotenzný účinok vazodilatátorov; znižuje protizápalovú a protidoštičkovú aktivitu kyseliny acetylsalicylovej.

NEXT znižuje aktivitu urikosurických liekov a zvyšuje účinok nepriamych antikoagulancií.

Absorpcia ibuprofénu znižuje kolestiramin a antacidá.

Výskyt hypoprotrombinémie sa zvyšuje s kombinovaným užívaním paracetamolu a ibuprofénu s kyselinou valproovou, cefotetanom, cefamundolom, plicamycínom a cefaperazónom.

analógy

Analógy Next sú: Brufica Plus, Brustan, Nurofen Long, Nurofen Multisymptom, Ibuklin, Ibuklin Junior, Hyrumat, atď.

Podmienky skladovania

Skladujte pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Trvanlivosť lieku - 2 roky.

Obchodné podmienky pre lekárne

Uvoľňuje sa bez lekárskeho predpisu.

ĎALŠIE Recenzie

Podľa posudkov je Nekst vynikajúcim analgetikom, ktoré pôsobí rýchlo a cielene. Pacienti najčastejšie užívali liek na bolesti hlavy a bolesti zubov, migrény, neuralgiu, ako aj katarálne ochorenia. Vo všetkých týchto situáciách sa NEXT ukázal ako účinnejší ako podobné činidlá s paracetamolom a ibuprofénom v kompozícii. Niektorí pacienti však liečivo liečia opatrne, pretože majú rozsiahly zoznam vedľajších účinkov.

Cena pre Nekst v lekárňach

K dnešnému dňu, náklady na liek v lekárňach - od 160 rubľov na balenie, obsahujúce 10 tabliet. Cena na NEXT v balení po 20 ks. - od 224 rubľov.

Našli ste v texte chybu? Vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.