NEXT tablety

Liečba

Štúdie o účinku lieku Nekst na priebeh tehotenstva neboli vykonané. Použitie paracetamolu počas tehotenstva je povolené opatrne, ako to predpisuje lekár. Ibuprofen je kontraindikovaný v treťom trimestri gravidity a môže sa používať opatrne v prvom a druhom trimestri gravidity. Použitie lieku Nekst je preto kontraindikované počas tretieho trimestra tehotenstva; ak je to potrebné, používanie lieku v trimestri I a II gravidity by malo byť opatrné - použitie je možné len na lekársky predpis v prípadoch, keď potenciálny prínos preváži možné riziko.

OTCPharm sa stará o vysokú kvalitu svojich produktov, a preto má záujem o získanie akýchkoľvek informácií o bezpečnosti produktov spoločnosti. Ak sa dozviete o nežiaducich udalostiach, ktoré sa objavili pri užívaní liekov OTCPharm, alebo máte sťažnosť na kvalitu výrobkov, môžete nám o tom vždy povedať. Všetky potrebné kontaktné informácie sú uvedené na tejto stránke.

NEXT ®

Ďalšie informácie o spoločnosti Next®.

NEXT® je moderné kombinované širokospektrálne analgetikum, schválené pre voľne predajný predaj.

Kombinácia dvoch zložiek - Ibuprofen a Paracetamol - má analgetické, protizápalové a antipyretické účinky. Zložky liečiva ovplyvňujú dva hlavné mechanizmy tvorby syndrómu bolesti - centrálne a periférne. Doplnkové pôsobenie analgetík v zložení lieku NEXT® umožňuje jeho použitie pri rôznych typoch bolesti.

NEXT® je nové širokospektrálne analgetikum s výrazným analgetickým účinkom.

Indikácie na použitie

  • Bolesť hlavy (vrátane migrény) t
  • bolenie zubov
  • algomenorrhea
  • neuralgia
  • Bolesť chrbta
  • svalov
  • Bolesti kĺbov
  • Bolesť v podliatinách, výronoch, dislokáciách, zlomeninách
  • Posttraumatický a pooperačný syndróm bolesti
  • Horúčkovité stavy (vrátane chrípky a katarálnych ochorení)

Dávkovanie a podávanie

Vnútri, po jedle.
Dospelí: 1 tableta 3-krát denne. Maximálna denná dávka je 3 tablety.
Deti od 12 rokov (telesná hmotnosť viac ako 40 kg): 1 tableta 2-krát denne.
Trvanie liečby nie je dlhšie ako 3 dni ako antipyretikum a nie viac ako 5 dní ako anestetikum.
Pokračovanie v liečbe liekom je možné len po konzultácii s lekárom.

video

Q & A

Na obale Next® som čítal frázu „kombinované analgetikum“, čo to znamená?

Zloženie liečiva Nekst obsahuje dve účinné zložky (zložky), ktoré majú výrazný analgetický účinok, ale líšia sa mechanizmom účinku. Paracetamol má centrálny analgetický účinok, zatiaľ čo ibuprofén má prevažne periférny analgetický a protizápalový účinok.

Kombinácia dvoch analgetík s odlišným mechanizmom účinku poskytuje účinky na rôzne štádiá patogenézy (štádiá tvorby) syndrómu bolesti, čo umožňuje dosiahnuť vyššiu účinnosť a súčasne zlepšiť bezpečnostný profil (znížením dávky paracetamolu v porovnaní s monopreparáciami).

V lekárni som bol namiesto Nurofena ponúknutý na vyskúšanie nového analgetika Next® Aký je rozdiel medzi nimi?

Nurofen obsahuje ibuprofen - patrí k nesteroidným protizápalovým liečivám (NSAID), ktoré majú analgetické a protizápalové účinky hlavne v periférnych tkanivách - v dôsledku blokády enzýmov cyklooxygenázy 1 a 2. Nekst je kombináciou ibuprofénu a paracetamolu. Paracetamol má vplyv na centrálnu zložku tvorby bolesti - pretože pôsobí v periférnych tkanivách, ale v centrálnom nervovom systéme.

Môže byť liek Nextst návykový?

Výsledky štúdií účinnosti a bezpečnosti zložiek liečiva - paracetamolu a ibuprofénu - poukazujú na absenciu vývoja závislosti a závislosti v ich aplikácii, dokonca aj v prípade dlhodobého užívania. Okrem toho by sme chceli upozorniť na skutočnosť, že podľa inštrukcií na lekárske použitie je maximálna dĺžka užívania lieku Next nie viac ako 3 dni ako antipyretikum a maximálne 5 dní ako anestetikum. Dlhšia liečba je možná len po konzultácii s lekárom.

Ako účinný je liek Next® na bolesť hlavy?

Vzhľadom na prítomnosť liečiva v prípravku sú dva lieky proti bolesti, ktoré pôsobia na rôzne časti patogenézy bolesti, vrátane bolesť hlavy, NEXT môže byť účinne použitý pre bolesti hlavy rôzneho pôvodu. Smerový komplementárny účinok týchto dvoch zložiek má rýchly terapeutický účinok a výrazný analgetický účinok.

Inštrukcie pre liek Next® v indikáciách na použitie indikovali "bolesť hlavy (vrátane migrény)". Aký je rozdiel?

Bolesť hlavy môže byť z rôznych dôvodov, v súčasnej dobe existuje viac ako 100 druhov bolesti hlavy. Bolesť hlavy môže byť hlavným príznakom pre viac ako 45 rôznych ochorení. Migréna je zároveň nezávislou diagnózou vzhľadom na zvláštnosti mechanizmov jej vývoja (najmä účasť neurogénnych a vaskulárnych faktorov) a závažný vplyv na celkovú pohodu a dokonca kvalitu života pacientov. Terapia migrenóznych bolestí hlavy vyžaduje integrovaný prístup, zatiaľ čo paracetamol a NSAID prípravky sú zvyčajne prvým štádiom terapie migrény.

Je možné používať Next® počas tehotenstva?

Štúdie o účinku lieku Nekst na priebeh tehotenstva neboli vykonané. Použitie paracetamolu počas tehotenstva je povolené opatrne, ako to predpisuje lekár. Ibuprofen je kontraindikovaný v treťom trimestri gravidity a môže sa používať opatrne v prvom a druhom trimestri gravidity. Preto je použitie lieku Nekst kontraindikované počas tretieho trimestra tehotenstva; ak je to potrebné, používanie lieku v trimestri I a II gravidity by malo byť opatrné - použitie je možné len na lekársky predpis v prípadoch, keď potenciálny prínos preváži možné riziko.

Ďalšie tablety: návod na použitie

Liečivo Ďalej je komplexné činidlo zo skupiny nesteroidných protizápalových liečiv s výraznými analgetickými, antipyretickými a protizápalovými vlastnosťami.

Forma uvoľňovania a zloženie liečiva liečivom

Liek Nekst je dostupný vo forme tabliet na orálne podávanie v blistroch obsahujúcich 2, 6, 10 alebo 12 tabliet v škatuľke, ktorá obsahuje návod s podrobným opisom.

Každá tableta obsahuje aktívne účinné látky: t

  • Ibuprofen 400 mg;
  • Paracetamol 200 mg.

Okrem toho liek obsahuje množstvo pomocných zložiek.

Farmakologické vlastnosti

Tablety Nekst sú kombinovaným liekom, ktorý má výrazný analgetický, protizápalový a antipyretický účinok na telo. Účinné látky, ktoré tvoria tabletu, potláčajú syntézu prostaglandínov - hlavného stimulantu zápalových procesov v tele.

V súvislosti s liečbou drogami sa znižuje bolesť v oblasti kĺbov v pokoji, zvyšuje sa odolnosť kĺbov voči fyzickej námahe a pod vplyvom lieku sa znižuje ranná stuhnutosť a opuch zapálených kĺbov.

Liečivo môže byť použité ako súčasť komplexnej terapie pre rôzne syndrómy bolesti a ARVI, sprevádzané zvýšenou telesnou teplotou.

Indikácie na použitie

Liek Nekst sa predpisuje pacientom za týchto podmienok: t

  • Ťažké bolesti hlavy, ťažká migréna;
  • bolesť zubov;
  • Bolesť svalov;
  • Bolestivá menštruácia u žien;
  • neuralgia;
  • Bolesť v chrbte, spodná časť chrbta;
  • Bolesť v kĺboch;
  • Posttraumatická bolesť;
  • Bolesť spôsobená zápalovým procesom pohybového aparátu;
  • Bolesť spôsobená modrinami, výronmi;
  • Ako súčasť komplexnej liečby akútnych respiračných vírusových infekcií;
  • Horúčka.

Kontraindikácie na použitie

Liek sa môže užívať len na predpis. Pred začatím liečby si pozorne prečítajte návod, pretože liek má niekoľko nasledujúcich kontraindikácií:

  • Zvýšená individuálna citlivosť na zložky obsiahnuté v prípravku;
  • Podozrivý žalúdočný vred alebo diagnostikovaný vred;
  • Gastrointestinálne krvácanie alebo jeho podozrenie;
  • Erozívna ulcerózna kolitída;
  • Porucha funkcie pečene a obličiek, závažné zlyhanie pečene alebo obličiek;
  • Porucha funkcie zrážania krvi, závažné genetické ochorenia - hemofília, hemoragická diatéza, zvýšená tendencia k krvácaniu;
  • Bronchiálna astma alebo bronchospazmus v anamnéze;
  • Individuálna neznášanlivosť kyseliny acetylsalicylovej;
  • Nedávno prenesené chirurgické zákroky na aortu, chirurgický zákrok bypassu koronárnych artérií;
  • Zvýšené hladiny draslíka v krvi potvrdené laboratórnymi testami;
  • Tehotenstvo 1 a 3 trimestre;
  • Vek detí do 12 rokov;
  • Obdobie dojčenia.

Relatívne kontraindikácie (ak sa liek môže použiť len vo výnimočných prípadoch) zahŕňajú:

  • Chronické srdcové zlyhanie;
  • Intoxikácia tela alkoholom;
  • Zlyhanie pečene alebo obličiek so stredne ťažkým poškodením funkcie orgánov;
  • gastritídu;
  • Vek pacientov starších ako 60 rokov.

Spôsob aplikácie a dávkovací režim liečiva

Tablety Nekst sú určené na perorálne podávanie. Aby sa znížili dráždivé účinky účinných látok na sliznice orgánov tráviaceho traktu, tablety sa najlepšie užívajú po jedle, okamžite prehĺtajú, bez žuvania.

Podľa inštrukcií sú pre dospelých pacientov predpísané 1 tableta nie viac ako 3-krát denne. Deti od 12 rokov - najviac 2 tablety denne. Trvanie liekovej terapie by nemalo presiahnuť viac ako 3-5 dní, pretože v tomto prípade sa riziko závažných vedľajších účinkov výrazne zvyšuje. Pri absencii očakávaného terapeutického účinku by sa mal pacient poradiť s lekárom, aby objasnil diagnózu a napravil predpísanú liečbu.

Použitie počas gravidity a laktácie

Pretože všetky orgány a systémy plodu sú položené v prvom trimestri tehotenstva, použitie akýchkoľvek liekov, vrátane tabliet Next, je kontraindikované.

Použitie lieku v druhom trimestri tehotenstva je možné len zo zdravotných dôvodov, v situáciách, keď očakávaný prínos pre matku ďaleko presiahne možné nebezpečenstvo pre plod. Ošetrenie sa vykonáva pod neustálym dohľadom špecialistu.

Použitie lieku v treťom trimestri tehotenstva je kontraindikované u žien, ako v tomto prípade sa zvyšuje riziko krvácania u plodu a novorodenca, ako aj vysoká pravdepodobnosť krvácania u pôrodnej ženy počas pôrodu.

Keďže aktívne liečivá sa vylučujú do materského mlieka, použitie NEXT tabliet je počas laktácie kontraindikované. Ak je potrebné liek používať, žena by mala na chvíľu prestať dojčiť.

Vedľajšie účinky

Pri používaní lieku dlhšie ako 3 dni u pacientov sa zvyšuje riziko vedľajších účinkov, ktoré sa prejavujú nasledujúcimi klinickými príznakmi:

  • Zo strany tráviaceho kanála - bolesť žalúdka, nevoľnosť, nechutenstvo, hnačka alebo zápcha, exacerbácia chronických ochorení zažívacieho traktu, rozvoj peptického vredu a eróznej kolitídy;
  • Zo strany pečene, zvýšenia pečene a zvýšenia aktivity pečeňových transamináz je v závažných prípadoch možný rozvoj zlyhania pečene;
  • Vývoj intersticiálnej nefritídy, akútneho zlyhania obličiek;
  • Vyrážka na koži erytematóznej povahy;
  • anamnéza záchvatov astmy a bronchospazmov sa pozoruje u jedincov s bronchiálnou astmou;
  • na strane kardiovaskulárneho systému - zmeny krvného tlaku, tachykardia, zlyhanie srdca.

predávkovať

Pri dlhodobom používaní liečiva vo veľkých dávkach sa u pacienta môžu vyvinúť príznaky predávkovania, ktoré sa prejavujú posilnením vyššie opísaných vedľajších účinkov a rozvojom ťažkého zlyhania pečene a obličiek. Keď sa tieto príznaky objavia, pacient by mal byť okamžite odvezený do nemocnice, kde umyje žalúdok, vstúpi do enterosorbentu a podľa potreby vykoná symptomatickú liečbu.

Interakcia lieku s inými liekmi

Pri súčasnom podávaní lieku NEXT s fenytoínom, rifampicínom, fenylbutazónom a tricyklickými antidepresívami sa u pacientov zvyšuje riziko toxického poškodenia pečene a rozvoj závažného predávkovania.

V kombinácii s glukokortikosteroidmi, ibuprofénom, etanolom sa zvyšuje riziko eróznych ulceróznych lézií slizníc gastrointestinálneho traktu.

Pri súčasnom menovaní tohto lieku s liekmi, ktoré zahŕňajú Paracetamol, u pacientov významne zvyšuje riziko toxického poškodenia pečene.

Dlhodobé používanie barbiturátov znižuje terapeutický účinok paracetamolu obsiahnutého v prípravku. Antacidá a enterosorbenty znižujú absorpciu ibuprofénu a paracetamolu, čo významne znižuje terapeutický účinok lieku.

Liek sa neodporúča podávať súčasne s antikoagulanciami alebo kyselinou acetylsalicylovou, pretože takéto interakcie s liekmi zvyšujú riziko krvácania.

Špeciálne pokyny

Pri používaní lieku dlhšie ako 5 dní by mal pacient sledovať funkciu pečene a hlavné ukazovatele krvných parametrov. Pri najmenšom poruche pečene by sa mala liečba liekom prerušiť.

Počas liečby drogami by ste sa mali vyhýbať vedeniu vozidla alebo zložitej technike, ktorá vyžaduje rýchlu reakciu.

Analógy tabliet Nekst

Analógy lieku Nekst sú:

Keďže liek nemá žiadne štrukturálne analógy, pred jeho nahradením jedným z uvedených analógov je potrebné poradiť sa s lekárom.

Podmienky uvoľnenia a skladovania lekární

Liek je možné zakúpiť v lekárňach bez lekárskeho predpisu. Tablety uchovávajte na chladnom, tmavom mieste mimo dosahu detí. Dátum exspirácie lieku je uvedený na obale a je 3 roky od dátumu výroby, po ktorom nie je dovolené liek užívať.

Ďalšia cena

Priemerné náklady na drogy Ďalšie v lekárňach v Moskve je 150 rubľov.

NEXT

Ďalšie: návod na použitie a recenzie

Latinský názov: Ďalej

Kód ATX: M01AE51

Účinná látka: Ibuprofen (Ibuprofen), Paracetamol (Paracetamol)

Výrobca: OTISIFARM PAO (Rusko) t

Aktualizácia popisu a fotografie: 10/19/2018

Ceny v lekárňach: od 62 rubľov.

Ďalej je kombinovaný liek s analgetickým, antipyretickým a protizápalovým účinkom.

Forma uvoľnenia a zloženie

Dávkovacia forma uvoľňovacích tabliet, potiahnutá filmom: červená farba, obal, bikonvexný, oválny, s rizikom; prierezové jadro je biele alebo takmer biele (2, 6, 10 alebo 12 kusov v balení, v kartónovom zväzku 1 alebo 2 balení).

Účinné látky v zložení 1 tableta: t

  • ibuprofén - 400 mg;
  • paracetamol - 200 mg.
  • jadro: koloidný oxid kremičitý - 2,5 mg; mikrokryštalická celulóza - 64,5 mg; fosforečnan vápenatý - 80 mg; sodná soľ kroskarmelózy - 24,3 mg; mastenec - 12,1 mg; hyprolosis - 19,3 mg; stearát horečnatý - 7,3 mg;
  • plášť: Opadry 20A250004 Červená (oxid titaničitý - 2,5 mg; hyprolosis - 8,1 mg; hypromelóza - 13,1 mg; mastenec - 6,4 mg; karmínové farbivo E124 - 0,9 mg; slnečnica žltá E110 - 0,5 mg) - 31,5 mg; Opadry II 85F19250 Číry (mastenec - 0,6 mg; makrogol - 0,3 mg; polysorbát 80 - 0,1 mg; polyvinylalkohol - 1 mg) - 2 mg.

Farmakologické vlastnosti

farmakodynamika

Ďalej je jedným z kombinovaných liekov, ktoré majú analgetické, antipyretické a protizápalové účinky.

Vlastnosti aktívnych zložiek liečiva: t

  • Paracetamol je narkotické analgetikum s antipyretickým a analgetickým účinkom, ktoré je spôsobené blokádou COX v centrálnom nervovom systéme a účinkami na centrá termoregulácie a bolesti;
  • Ibuprofen je nesteroidné protizápalové liečivo s analgetickými, protizápalovými a antipyretickými účinkami.

Účinné látky pôsobiace v komplexe ovplyvňujú centrálne a periférne mechanizmy tvorby syndrómu bolesti. Vzhľadom na cielené, komplementárne pôsobenie zložiek sú pozorované výrazné analgetické a rýchle terapeutické účinky.

farmakokinetika

  • paracetamol: má vysokú absorpciu, preniká do hematoencefalickej bariéry (BBB), maximálna plazmatická koncentrácia látky je v rozsahu 5–20 µg / ml, čo je čas na dosiahnutie maximálnej koncentrácie látky (Tmax) - 0,5–2 hodiny; väzba na plazmatické proteíny - 15%. Proces metabolizmu prebieha v pečeni s tvorbou neaktívnych a aktívnych metabolitov. Polčas je 1 až 4 hodiny; prevažne vylučované ako metabolity (sulfáty a glukuronidy) obličkami v nezmenenej forme - 3%;
  • ibuprofen: dobre vstrebáva z gastrointestinálneho traktu, keď sa berie nalačno, T max je 45 minút po jedle - 1,5 až 2,5 hodiny. Väzba na plazmatické proteíny - 90%. Koncentrácia ibuprofénu v synoviálnej tekutine je vyššia ako plazma. Látka podlieha pre-a post-systémovému metabolizmu v pečeni. Polčas eliminácie je 2 - 2,5 hodiny, má dvojfázovú eliminačnú kinetiku, vylučuje sa hlavne obličkami (v nezmenenej forme - nie viac ako 1%), v menšom rozsahu - žlčou.

Indikácie na použitie

  • neuralgia;
  • bolesť svalov;
  • bolesť pri zlomeninách, výronoch, podliatinách, výronoch;
  • bolesť kĺbov, syndróm bolesti pri degeneratívnych a zápalových ochoreniach pohybového aparátu;
  • bolesti hlavy, vrátane migrény;
  • bolesť chrbta;
  • algomenorrhea;
  • zubov;
  • horúčkovité stavy vrátane sprievodnej chrípky a katarálnych ochorení;
  • pooperačný a posttraumatický syndróm bolesti.

kontraindikácie

  • diagnostikovaná hyperkalémia;
  • poruchy krvácania, vrátane hemofílie, predĺženie času krvácania, hemoragická diatéza, tendencia k rozvoju krvácania;
  • nedostatok glukóza-6-fosfát dehydrogenázy;
  • gastrointestinálne krvácanie, erózne a ulcerózne ochorenia gastrointestinálnych orgánov (počas exacerbácie);
  • zlyhanie pečene / obličiek v ťažkom priebehu;
  • stav po chirurgickom zákroku bypassu koronárnych artérií;
  • bronchiálna astma, opakujúca sa polypóza parazitálnych dutín a nosa a intolerancia na kyselinu acetylsalicylovú alebo iné nesteroidné protizápalové lieky (kompletná / neúplná kombinácia, vrátane zaťaženej anamnézy);
  • III trimester gravidity a laktácie;
  • deti do 12 rokov;
  • individuálnej neznášanlivosti zložiek liečiva.

Relatívne (ochorenia / stavy, ktoré vyžadujú opatrnosť):

  • enteritída, gastritída, kolitída;
  • benígna hyperbilirubinémia;
  • vírusová hepatitída;
  • mierne / stredne závažné poškodenie obličiek / pečene;
  • alkoholické poškodenie pečene;
  • nefrotický syndróm, cirhóza pečene s portálnou hypertenziou;
  • bronchospazmus, bronchiálna astma;
  • zaťažená anamnéza žalúdočného vredu a dvanástnikového vredu;
  • chronické srdcové zlyhanie;
  • diabetes mellitus;
  • ochorenie periférnych artérií;
  • I - II trimestre tehotenstva;
  • staroba

Návod na použitie Next: metóda a dávkovanie

Tablety Nekst sa užívajú perorálne, najlepšie po jedle.

Jedna dávka - 1 tableta.

Odporúčaná frekvencia používania:

  • dospelí: 3-krát denne (maximálne 3 tablety denne);
  • deti od 12 rokov (s hmotnosťou 40 kg): 2 krát denne.

Trvanie použitia: ako antipyretikum - 3 dni, ako analgetikum - 5 dní. Na dlhšie použitie je potrebná lekárska pomoc.

Vedľajšie účinky

  • močový systém: nefrotický syndróm, akútne zlyhanie obličiek, cystitída, polyúria;
  • hematopoetický systém: leukopénia, anémia, trombocytopenická purpura, trombocytopénia, agranulocytóza, eozinofília;
  • nervový systém: úzkosť, bolesti hlavy, poruchy spánku, závraty, depresia;
  • kardiovaskulárny systém: srdcové zlyhanie, tachykardia, zvýšený krvný tlak;
  • tráviaci systém: flatulencia, pankreatitída, aftózna stomatitída, bolesť brucha, nevoľnosť, pálenie záhy, vracanie, nechutenstvo, hnačka alebo zápcha, ulcerácia sliznice ďasien;
  • dýchací systém: bronchospazmus, dýchavičnosť;
  • zmysly: strata sluchu, hluk / tinitus, porucha zraku, diplopia alebo rozmazané videnie, podráždenie / suchosť očí;
  • alergické reakcie: pruritus / vyrážka, alergická rinitída, angioedém, multiformný výtok erytému, toxická epidermálna nekrolýza.

Pri dlhodobom používaní lieku vo vysokých dávkach je možné vyvinúť hepatotoxické / nefrotoxické účinky (prejavujú sa ako hepatitída, intersticiálna nefritída a papilárna nekróza), pancytopénia, methemoglobinémia, hemolytická / aplastická anémia.

predávkovať

Hlavné symptómy: zvýšený protrombínový čas, bolesť brucha, vracanie, nevoľnosť, letargia alebo agitácia, zmätenosť, ospalosť, tachykardia, časté močenie, arytmia, akútne zlyhanie obličiek, metabolická acidóza, hypertermia, bolesť hlavy, zvýšená aktivita pečeňových transamináz, svalová acidóza alebo tras.

Terapia: výplach žalúdka, požitie aktívneho uhlia, nútená diuréza, alkalické pitie, symptomatická liečba.

V prípade podozrenia z predávkovania musíte okamžite vyhľadať pomoc lekára.

Špeciálne pokyny

Je potrebné vyhnúť sa kombinovanému použitiu lieku Next s liekmi, ktoré obsahujú aj paracetamol a nesteroidnými protizápalovými liekmi.

V prípadoch, keď je potrebné dlhodobejšie užívanie, sa má monitorovať funkčné monitorovanie pečene a periférnej krvi.

Ak sa objavia príznaky gastropatie spojené s nesteroidnými protizápalovými liekmi, odporúča sa starostlivo sledovať stav pacienta, vrátane esofagogastroduodenoskopie, krvnej analýzy hematokritom a hemoglobínom a analýzy okultného krvácania v stolici.

Je potrebné vziať do úvahy, že paracetamol narúša výsledky laboratórnych štúdií obsahu kyseliny močovej v krvi a glukózy v krvi.

Pitie alkoholu počas liečby sa neodporúča.

V prípadoch, keď je potrebné stanoviť 17-ketosteroidy, je potrebné ich zrušiť 48 hodín pred štúdiou.

Vplyv na schopnosť viesť motorové vozidlá a zložité mechanizmy

Počas príjmu Next sa odporúča odmietnuť viesť vozidlo.

Použitie počas gravidity a laktácie

Tretí trimester tehotenstva a obdobia dojčenia sú kontraindikácie použitia lieku.

Počas I-II trimestra sa tablety Nekstu môžu po vyhodnotení pomeru prínosu a rizika používať s opatrnosťou - ako predpisuje lekár.

Použitie v detstve

Podľa inštrukcií NEXT nie je určený pre deti do 12 rokov.

V prípade poruchy funkcie obličiek

Pacienti s miernou / stredne ťažkou renálnou insuficienciou a nefrotickým syndrómom by mali liek užívať s opatrnosťou.

S abnormálnou funkciou pečene

V prítomnosti nasledujúcich ochorení / stavov by sa liek mal používať opatrne: benígna hyperbilirubinémia (Gilbert, Rotor a Dubin-Johnsonove syndrómy), alkoholické poškodenie pečene, cirhóza pečene s portálnou hypertenziou, mierna hepatitída, hepatálna insuficiencia.

Liekové interakcie

  • inhibítory mikrozomálnej oxidácie vrátane cimetidínu: znižuje sa riziko hepatotoxického účinku;
  • etanol: zvyšuje pravdepodobnosť akútnej pankreatitídy;
  • etanol, glukokortikosteroidy: zvyšuje pravdepodobnosť eróznych ulceróznych lézií gastrointestinálneho traktu;
  • nepriame antikoagulanciá: ich účinok sa zvyšuje;
  • tricyklické antidepresíva, fenylbutazón, fenytoín, etanol, flumecinol, barbituráty, rifampicín a ďalšie induktory mikrozomálnej oxidácie v pečeni: zvyšuje sa tvorba hydroxylovaných aktívnych metabolitov, ktoré v prípade predávkovania môžu spôsobiť závažnú intoxikáciu;
  • myelotoxické lieky: Hematotoxicita Next zvyšuje;
  • urikosurické lieky: ich účinnosť sa znižuje;
  • barbituráty (s dlhodobým užívaním): účinnosť paracetamolu je znížená;
  • Diflunisal: plazmatická koncentrácia paracetamolu sa významne zvyšuje, čo vedie k zvýšenej pravdepodobnosti hepatotoxicity;
  • vazodilatátory: ich hypotenzný účinok klesá;
  • Kolestiramin, antacidá: absorpcia ibuprofénu je znížená;
  • furosemid, hydrochlorotiazid: ich natriuretická a diuretická aktivita klesá;
  • digoxín, prípravky na báze lítia, metotrexát: ich koncentrácia v krvi sa zvyšuje;
  • hypoglykemické činidlá na perorálne podávanie, inzulín: ich účinok sa zvyšuje;
  • kyselina valproová, cefamandol, cefotetan, cefaperazón, plicamycín: zvyšuje sa výskyt hypoprotrombinémie;
  • kyselina acetylsalicylová: jej protidoštičkový a protizápalový účinok sa znižuje.

analógy

Analógy Next sú: Brustan, Brufica Plus, Ibuklin Junior, Ibuklin, Nurofen Long, Hyrumat, atď.

Podmienky skladovania

Skladujte pri teplote do 25 ° C. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Čas použiteľnosti - 2 roky.

Obchodné podmienky pre lekárne

Uvoľňuje sa bez lekárskeho predpisu.

ĎALŠIE Recenzie

Podľa posudkov je Nekst rýchly a účinný anestetický liek, ktorý je účinný najmä na zmiernenie bolesti zubov a hlavy. Treba poznamenať, že pred užitím je potrebné vziať do úvahy možné nežiaduce reakcie, ako aj skutočnosť, že počas obdobia liečby je potrebné zdržať sa vedenia vozidla.

Cena pre Nekst v lekárňach

Približná cena pre Nekst (6, 10 alebo 20 tabliet na balenie) je 125, 165 alebo 225-240 rubľov.

Recenzie na drogy Ďalšie

Tablety, potiahnuté filmom, Pharmstandard-Leksredstva

Indikácie na použitie

bolesť hlavy (vrátane migrény);

algomenorea (bolestivá menštruácia);

bolesť kĺbov, bolesť pri zápalových a degeneratívnych ochoreniach pohybového aparátu;

bolesti s podliatinami, výronmi, dislokáciami, zlomeninami;

posttraumatický a pooperačný syndróm bolesti;

horúčkovité stavy (vrátane chrípky a prechladnutia).

Diskusný liek Nekst v záznamoch mamičiek

Ako výsledok, v dôsledku toho sa ukázalo v budúcej generácii LM Kazaryan. Mal som 37 rokov.

Ďalej, hm, zara, massimo dutti, rezervované, všetky doručené kuriérom alebo poštou a môžete sa vrátiť do obchodu, ak to nevyhovuje

Choďte na stránku recantino, potom choďte na mega deti. Veľmi kvalitné oblečenie! Vzal som to všetkých 50-56 veľkosť, teplé kombinézy je len zázrak, stále si to. Bodie a štíhly vzhľad. Prinesú domov veľmi cool kvalitu. Toto je mimi zakúpené pre dieťa)))

OK, anti-žltý šampón a trochu tekutiny pridať? )

Pre deti, keď tí najmenší kupovali slipy v balíkoch v nexte. Existuje 7-8 kusov. Balenie s krátkymi rukávmi, balenie s dlhou, atď. Teraz v lete píšem, čo deti idú - zoznam na leto je pripravený. Malé veci v záhrade si to mysleli: chcú položiť 4 kusy všetkého do skrine. A potrebujem 5 kusov na týždeň, zhruba povedané. Celkom v záhrade, nech je 10 nohavíc, tričiek, šortiek, ponožiek. + domov. Máte toľko na záhrade nie je potrebné, tu a počítať. A teraz moja dcéra toľko nepotrebuje. Tiež som odhadol zoznam, urobil som to. Upravujem obdobie.

Áno, a pravidelné pyžamá sú 800-1000. My Nekst nosiť od 1,5 roka veľkosti 18-24m. a stále. Naozaj si myslím, že odreziem ponožku a manžetu) V každom prípade, vďaka za tip)

Vybral som si Esprit Next Manhattan 2 až 1. No, ja som s ňou len rozprával o tom, ako sa pozerá na jej recenzie v porovnaní s venichi.

Vzal som si Chikko Nekst tumi, priľahlý, dám ho tam počas dňa a v noci až do prvého prebudenia, vezmem si to pre seba, keď chcem spať celú noc.

. jesť po dobu dvoch týždňov?) obilnín v poriadku strelil košík pol roka môžete jesť))) ideme na veľtrh každú sobotu) vždy čerstvé mlieko, vajcia, ryby, zelenina a ovocie-orechy-sušené ovocie) pyžamá spodná bielizeň v dodávke a rýchlo, všetky RK)

. baldachýn teplá zima, takže v louži alebo kaši nie je hrozné prísť. a úplne na zimu z hrubej kože, so zosilneným nosom s kožušinou na šnúrkach a zipsom na boku topánok. Od bundy až po vetru odolnú proti vetru teraz, potom oblek je oddelený 80g, veľkosť 80 +6 (ale to je dosť na jeseň a to je to, že sme už prešli 80cm), na zimu lassi bitter 86 + 6, 180g, plus motýľ fleece. a potom uvidíme ako.

DD! Navrhujem to. Veľkosť 128. Používa sa niekoľkokrát na prázdniny. stav novej veci. Ak chcete, napíšte, dohodnite sa na cene. Napíšte svoju cenu, budeme diskutovať. stále existuje taká firma na 128 ešte ďalšia je 128-134

. opatrenia na malý výber WB, z 98-104 väčšinou ísť. Ale bieloruský sklamaný, že Brest, že Mark Formelle, posadil ťažko a takmer všetky boli pokryté peletami po 3-5 umýva. Tiež som si ho kúpil skôr v Next, ale už som z nich vyrástol, ale neviem ako zbierať nové zbierky. Tu je odkaz na umenie na WB, môže byť užitočné.

No, ja naozaj nemám rád džínsy, zdá sa mi, že deti v nich nie sú veľmi príjemné, opäť odchádzajú / odchádzajú na záchod, aj keď často používame Nekst na elastickom páse, ale je to také krátke obdobie, keď je to super v športe, mäkké. stále horúce a musíte nosiť džínsy))

Od 1 pokusu, ďalšia generácia, doktor Tagiyev. Moja spkya, on, morfológia môjho manžela, 26 rokov

V neksta často beriem chlapčenské veci)))

Máme 11 cm, nosíme 19ku. Nájdenie normálneho tiddlera na takých krátkych v Moskve je nereálne. Gumové topánky vzali NEXT B / U (k dispozícii v Amerike, ale $ 0% ^ ^ $ #), liate gumy. Skladom slušné samozrejme. Chodí s nimi s istotou, v nohách nie je zmätený. Tenisky 19shka nájdené v DM v lete, teraz som nenašli nič. Eurozim American Carters, tiež 5ka. Začali sme s nimi v zime a budeme pokračovať aj v zime. V zime som našiel najmenší - bu Demara s 20-21 suchým zipsom. Zrejme kočík bol na sebe, kožušina je tlmenie zásob, to ide dobre, bude to na špičke.

NEXT

NEXT - forma, zloženie a balenie

2 kusy - Obal bunkových balíkov (1) - kartónové obaly.
6 kusov - Obal bunkových balíkov (1) - kartónové obaly.
10 ks. - Obal bunkových balíkov (1) - kartónové obaly.
12 ks. - Obal bunkových balíkov (1) - kartónové obaly.
2 kusy - Obaly bunkových obalov (2) - kartónové obaly.
6 kusov - Obaly bunkových obalov (2) - kartónové obaly.
10 ks. - Obaly bunkových obalov (2) - kartónové obaly.
12 ks. - Obaly bunkových obalov (2) - kartónové obaly.

Tablety, filmom obalené červené, oválne, bikonvexné, s rizikom, v priereze je jadro biele alebo takmer biele.

[PRING] hydrofosfát vápenatý 80 mg, mikrokryštalická celulóza 39 mg, sodná soľ kroskarmelózy 24,3 mg, hyprolosa 44,8 mg, mastenec 12,1 mg, stearát horečnatý 7,3 mg, koloidný oxid kremičitý 2,5 mg.

Zloženie obalu filmu: opadry 20A250004 červená 0,9 mg, opadry II 85F19250 transparentné 8,5 mg.

2 kusy - Obal bunkových balíkov (1) - kartónové obaly.
6 kusov - Obal bunkových balíkov (1) - kartónové obaly.
10 ks. - Obal bunkových balíkov (1) - kartónové obaly.
12 ks. - Obal bunkových balíkov (1) - kartónové obaly.
2 kusy - Obaly bunkových obalov (2) - kartónové obaly.
6 kusov - Obaly bunkových obalov (2) - kartónové obaly.
10 ks. - Obaly bunkových obalov (2) - kartónové obaly.
12 ks. - Obaly bunkových obalov (2) - kartónové obaly.

Farmakologický účinok

Kombinované liečivo má analgetické, protizápalové a antipyretické účinky.

Paracetamol je narkotické analgetikum, ktoré má antipyretické a analgetické účinky v dôsledku blokády cyklooxygenázy v centrálnom nervovom systéme a účinkov na centrá bolesti a termoregulácie.

Ibuprofen je nesteroidné protizápalové činidlo, ktoré má analgetický, protizápalový a antipyretický účinok spojený s neselektívnym potlačením aktivity cyklooxygenázy, ktorá reguluje syntézu prostaglandínov.

Zložky liečiva ovplyvňujú centrálne aj periférne mechanizmy tvorby syndrómu bolesti. Smerový komplementárny účinok týchto dvoch zložiek má rýchly terapeutický účinok a výrazný analgetický účinok.

farmakokinetika

Absorpcia - vysoká, Cmax 5 až 20 mkg / ml, TCmax - 0,5-2 h; s plazmatickými proteínmi - 15%. Preniká cez hematoencefalickú bariéru.

Metabolizované v pečeni, s tvorbou aktívnych aj neaktívnych metabolitov.

T1/2 - 1-4 hodiny, väčšinou vylučované obličkami vo forme metabolitov - glukuronidov a sulfátov, 3% - v nezmenenej forme.

Dobre sa vstrebáva z tráviaceho traktu. TCmax keď sa užíva nalačno - 45 minút, keď sa užíva po jedle - 1,5-2,5 hodiny, komunikácia s plazmatickými proteínmi - 90%. Koncentrácia liečiva v synoviálnej tekutine presahuje obsah v plazme.

Vystavené presystémovému a postsystémovému metabolizmu v pečeni.

Má dvojfázovú kinetiku eliminácie, T1/2 2 - 2,5 hodiny, vylučuje sa obličkami (v nezmenenej forme, nie viac ako 1%) av menšej miere žlčou.

Dávkovanie lieku NEXT

Vnútri, po jedle.

Dospelí: 1 tableta 3 krát denne. Maximálna denná dávka je 3 tablety.

Deti od 12 rokov (telesná hmotnosť viac ako 40 kg): 1 tableta 2 krát denne.

Trvanie liečby nie je dlhšie ako 3 dni ako antipyretikum a nie viac ako 5 dní ako anestetikum. Pokračovanie v liečbe liekom je možné len po konzultácii s lekárom.

Liekové interakcie

Induktory mikrozomálnej oxidácie v pečeni (fenytoín, etanol, barbituráty, flumecinol, rifampicín, fenylbutazón, tricyklické antidepresíva) zvyšujú produkciu hydroxylovaných aktívnych metabolitov, čo umožňuje vyvinúť závažnú intoxikáciu predávkovaním.

Inhibítory mikrozomálnej oxidácie (vrátane cimetidínu) znižujú riziko hepatotoxického účinku.

Myelotoxické lieky zvyšujú hematotoxicitu lieku.

Kombinácia ibuprofénu s etanolom, glukokortikosteroidmi zvyšuje riziko eróznych a ulceróznych lézií gastrointestinálneho traktu.

Súčasné užívanie paracetamolu s etanolom zvyšuje riziko akútnej pankreatitídy.

Paracetamol a ibuprofen zvyšujú účinok nepriamych antikoagulancií a znižujú účinnosť urikosurických liekov.

Dlhodobé užívanie barbiturátov znižuje účinnosť paracetamolu. Diflunisal zvyšuje plazmatickú koncentráciu paracetamolu o 50%, čo zvyšuje riziko vzniku hepatotoxicity.

Ibuprofen znižuje hypotenzívnu aktivitu vazodilatátorov, natriuretík a diuretikum - furosemidu a hydrochlorotiazidu.

Antacidá a kolestyramín znižujú absorpciu ibuprofénu.

Ibuprofen zvyšuje účinok perorálnych hypoglykemických látok a inzulínu.

Ibuprofen zvyšuje koncentráciu digoxínu, prípravkov lítia a metotrexátu v krvi.

Pri súčasnom stretnutí s kyselinou acetylsalicylovou znižuje ibuprofen jeho protizápalový a protidoštičkový účinok.

Cefamendol, cefaperazón, cefotetan, kyselina valproová, plicamycín zvyšujú výskyt hypoprotrombinémie.

Použitie NEXTu počas tehotenstva

Ak je to potrebné, použitie lieku v I. a II. Trimestri tehotenstva, je potrebná opatrnosť - použitie je možné len na lekársky predpis v prípadoch, keď potenciálny prínos prevažuje nad možným rizikom. Použitie lieku v treťom trimestri gravidity je kontraindikované.

Počas obdobia dojčenia, ak je to potrebné, používanie lieku by malo prestať dojčiť.

ĎALŠIE - vedľajšie účinky

Na strane nervového systému: bolesti hlavy, závraty, poruchy spánku, úzkosť, depresia.

Pretože kardiovaskulárny systém: tachykardia, zvýšený krvný tlak, srdcové zlyhanie.

Na strane dýchacieho systému: dýchavičnosť, bronchospazmus.

Na strane gastrointestinálneho traktu: bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, pálenie záhy, strata chuti do jedla, hnačka alebo zápcha, plynatosť, ulcerácia sliznice ďasien, aftózna stomatitída, pankreatitída.

Zmyslové orgány: strata sluchu, zvonenie alebo tinitus, poruchy zraku, rozmazané videnie alebo diplopia, suchosť a podráždenie očí.

Na strane močového systému: akútne zlyhanie obličiek, nefrotický syndróm, polyúria, cystitída.

Alergické reakcie: kožná vyrážka, pruritus, alergická rinitída, angioedém, multiformný exsudatívny erytém (vrátane Stevensovho-Johnsonovho syndrómu), toxická epidermálna nekrolýza (Lyellov syndróm).

Na strane orgánov tvoriacich krv: anémia, trombocytopénia, trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopénia, eozinofília.

Pri dlhodobom používaní vo veľkých dávkach - hepatotoxický a nefrotoxický (hepatitída, intersticiálna nefritída a papilárna nekróza); hemolytická anémia, aplastická anémia, methemoglobinémia, pancytopénia.

Podmienky a podmienky skladovania lieku NEXT

Liek sa musí uchovávať mimo dosahu detí pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C. Čas použiteľnosti - 2 roky. Nepoužívajte po uplynutí doby použiteľnosti uvedenej na obale.

Indikácie pre použitie NEXT

- bolesť hlavy (vrátane migrény);

- Algomenorea (bolestivá menštruácia);

- bolesť kĺbov, bolesť pri zápalových a degeneratívnych ochoreniach pohybového aparátu;

- bolesť s podliatinami, výronmi, dislokáciami, zlomeninami;

- posttraumatický a pooperačný syndróm bolesti;

- horúčkovité stavy (vrátane chrípky a prechladnutia).

Špeciálne pokyny pri užívaní NEXTu

Treba sa vyhnúť súčasnému použitiu lieku s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol a / alebo nesteroidné protizápalové lieky.

Pri používaní lieku na viac ako 5-7 dní by ste mali sledovať indikátory periférnej krvi a funkčný stav pečene.

Paracetamol narúša výsledky laboratórnych štúdií glukózy a kyseliny močovej v plazme.

S výskytom príznakov NSAID-gastropatie sa ukazuje starostlivé monitorovanie, vrátane esofagogastroduodenoskopie, krvného testu s hemoglobínom a hematokritom a analýzy okultného krvi fekálne.

Ak je to potrebné, stanovenie 17-ketosteroidného lieku by sa malo zrušiť 48 hodín pred štúdiou.

Počas užívania lieku by sa pacienti mali zdržať všetkých činností, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť, rýchle psychické a motorické reakcie.

Počas liečby sa neodporúča príjem nápojov obsahujúcich alkohol.

Obchodné podmienky pre lekárne

Liek NEXT je schválený na použitie ako liek na predpis.

* Popis lieku je založený na oficiálne schválenom návode na použitie a schválenom výrobcom na rok 2012.
ĎALŠIE - popis a pokyny sú uvedené v odkaze na lieky Vidal

NEXT

Registračné číslo: LP-001389

Obchodný názov lieku: Next®

Medzinárodné vlastnícke meno alebo názov zoskupenia:

Forma dávkovania

Tablety, potiahnuté filmom.

Uvoľňovací formulár

Tablety, potiahnuté filmom, 400 mg + 200 mg.

Na 2, 6, 10 alebo 12 tabletách v obale blistrov.

1 alebo 2 blistrové balenia s návodom na použitie v balení kartónu.

štruktúra

(za pilulku)

Účinné látky: ibuprofen 400 mg, paracetamol 200 mg.

Pomocné látky: jadro: hydrofosfát vápenatý (Fujikalin) - 80,0 mg, mikrokryštalická celulóza - 39,0 mg, sodná soľ kroskarmelózy - 24,3 mg, hyprolosis (hydroxypropylcelulóza (Klucel EF)) - 44,8 mg, mastenec - 12,1 mg, horčík stearát - 7,3 mg, koloidný oxid kremičitý (aerosil) - 2,5 mg.

FELLOW 20A250004 ČERVENÁ (OPADRY 20A250004 RED) [hypromelóza (hydroxypropylmetylcelulóza) - 13,1 mg, hyprolosa (hydroxypropylcelulóza) - 8,1 mg, mastenec - 6,4 mg, oxid titaničitý - 2,5 mg; (E124) - 0,9 mg, farbivá západky žltej (E110) - 0,5 mg] - 31,5 mg, FINGER II 85F19250 TRANSPARENT

(OPADRY II 85F19250 CLEAR) [makrogol (polyetylénglykol) - 1,3 mg, polyvinylalkohol - 4,4 mg, polysorbát 80 - 0,3 mg, mastenec - 2,5 mg] - 8,5 mg.

popis

Oválne bikonvexné tablety, filmom obalené červené, s rizikom, v priereze sú biele alebo takmer biele.

Farmakoterapeutická skupina

Ďalej je to kombinované analgetikum určené pre mladých a dynamických ľudí.

(NSAID + analgetické narkotikum)

Kód ATX: M01AE51

Smerová interakcia zložiek má:

- rýchly terapeutický účinok;

- výrazný analgetický účinok.

Farmakologické vlastnosti

farmakodynamika

Ďalej je to kombinovaný liek, ktorý má analgetický, protizápalový a antipyretický účinok.

Paracetamol je narkotické analgetikum, ktoré má antipyretické a analgetické účinky v dôsledku blokády cyklooxygenázy v centrálnom nervovom systéme a účinku na centrá bolesti a termoregulácie.

Ibuprofen je nesteroidné protizápalové činidlo, ktoré má analgetický, protizápalový a antipyretický účinok spojený s neselektívnym potlačením aktivity cyklooxygenázy, ktorá reguluje syntézu prostaglandínov.

Zložky liečiva ovplyvňujú centrálne aj periférne mechanizmy tvorby syndrómu bolesti. Smerové, komplementárne pôsobenie dvoch

má rýchle terapeutické účinky a výrazný analgetický účinok.

farmakokinetika

Absorpcia je vysoká, maximálna koncentrácia (Cmax) je 5-20 μg / ml, čas na dosiahnutie maximálnej koncentrácie (Tcmax) je 0,5-2 hodiny; s plazmatickými proteínmi - 15%. Preniká cez hematoencefalickú bariéru.

Metabolizované v pečeni, s tvorbou aktívnych aj neaktívnych metabolitov.

Polčas (T1 / 2) je 1-4 hodiny. Prevažne vylučované obličkami ako metabolity - glukuronidy a sulfáty, 3% - nezmenené.

Dobre sa vstrebáva z gastrointestinálneho traktu. Čas na dosiahnutie maximálnej koncentrácie (TCm) pri užívaní nalačno je 45 minút, keď sa užíva po jedle 1,5-2,5 hodiny, komunikácia s plazmatickými proteínmi je 90%. Koncentrácia liečiva v synoviálnej tekutine presahuje obsah v plazme.

Vystavené presystémovému a postsystémovému metabolizmu v pečeni. Má dvojfázovú kinetiku eliminácie, T1 / 2 je 2-2,5 hodiny, vylučuje sa obličkami (v nezmenenej forme, nie viac ako 1%) av menšej miere žlčou.

Indikácie na použitie

- bolesť hlavy (vrátane migrény);

- algomenorea (bolestivá menštruácia);

- bolesť kĺbov, bolesť pri zápalových a degeneratívnych ochoreniach pohybového aparátu;

- bolesti s podliatinami, výronmi, dislokáciami, zlomeninami;

- posttraumatický a pooperačný syndróm bolesti;

- horúčkovité stavy (vrátane chrípky a prechladnutia).

kontraindikácie

- precitlivenosť na liečivo;

- erózne a ulcerózne ochorenia gastrointestinálneho traktu (v akútnej fáze), gastrointestinálne krvácanie;

- závažné zlyhanie pečene a / alebo obličiek;

- poruchy zrážanlivosti krvi (hemofília, predĺžený čas krvácania, tendencia krvácania, hemoragická diatéza);

- úplná alebo neúplná kombinácia bronchiálnej astmy, rekurentnej nosovej polypózy a paranazálnych dutín a intolerancie na kyselinu acetylsalicylovú alebo iné nesteroidné protizápalové lieky, vrátane t v anamnéze;

- stav po chirurgickom zákroku bypassu koronárnych artérií;

- tehotenstvo (trimester III);

- vek do 12 rokov.

S opatrnosťou

Chronické srdcové zlyhanie; vírusová hepatitída, alkoholické poškodenie pečene, zlyhanie pečene a / alebo obličiek s miernou a miernou závažnosťou, benígna hyperbilirubinémia (Gilbert, Dubin-Johnson a Rotor syndróm), cirhóza pečene s portálnou hypertenziou, nefrotický syndróm; cukrovka, choroby

periférne artérie, žalúdočný vred a dvanástnikový vred (v histórii); gastritída, enteritída, kolitída; bronchiálna astma, bronchospazmus; pokročilý vek; gravidita (trimestre I a II - použitie je možné len vtedy, ak to predpisuje lekár v prípadoch, keď potenciálny prínos preváži možné riziko), obdobie laktácie (ak je to potrebné, užívanie lieku počas dojčenia sa má prerušiť

Použitie počas gravidity a laktácie

Ak je to potrebné, používanie lieku Nekst v I. a II. Trimestri tehotenstva by malo byť opatrné - použitie je možné len tak, ako to predpísal lekár v prípadoch, keď potenciálne prínosy prevažujú nad možným rizikom. Použitie lieku v treťom trimestri gravidity je kontraindikované. Počas obdobia dojčenia, ak je to potrebné, používanie lieku by malo prestať dojčiť.

Dávkovanie a podávanie

Vnútri, po jedle.

Dospelí: 1 tableta 3-krát denne. Maximálna denná dávka je 3 tablety.

Deti od 12 rokov (telesná hmotnosť viac ako 40 kg): 1 tableta 2-krát denne.

Trvanie liečby nie je dlhšie ako 3 dni ako antipyretikum a nie viac ako 5 dní ako anestetikum. Pokračovanie v liečbe liekom je možné len po konzultácii s lekárom.

Vedľajšie účinky

Na strane nervového systému: bolesti hlavy, závraty, poruchy spánku, úzkosť, depresia.

Pretože kardiovaskulárny systém: tachykardia, zvýšený krvný tlak, srdcové zlyhanie.

Na strane dýchacieho systému: dýchavičnosť, bronchospazmus.

Z gastrointestinálneho traktu: bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, pálenie záhy, strata chuti do jedla, hnačka alebo zápcha, flatulencia, ulcerácia sliznice ďasien, aftózna stomatitída, pankreatitída.

Zmyslové orgány: strata sluchu, zvonenie alebo tinitus, poruchy zraku, rozmazané videnie alebo diplopia, suchosť a podráždenie očí.

Na strane močového systému: akútne zlyhanie obličiek, nefrotický syndróm, polyúria, cystitída.

Alergické reakcie: kožná vyrážka, pruritus, alergická rinitída, angioedém, multiformný exsudatívny erytém (vrátane Stevensovho-Johnsonovho syndrómu), toxická epidermálna nekrolýza (Lyellov syndróm).

Na strane orgánov tvoriacich krv: anémia, trombocytopénia, trombocytopenická purpura, agranulocytóza, leukopénia, eozinofília.

Pri dlhodobom používaní vo veľkých dávkach - hepatotoxický a nefrotoxický (hepatitída, intersticiálna nefritída a papilárna nekróza); hemolytická anémia, aplastická anémia, methemoglobinémia, pancytopénia.

predávkovať

Symptómy: bolesť brucha, nevoľnosť, vracanie, nepokoj alebo letargia, ospalosť, zmätenosť, tachykardia, arytmia, akútne zlyhanie obličiek, metabolická acidóza, časté močenie, hypertermia, bolesť hlavy, triaška alebo sval

zášklby; zvýšená aktivita pečeňových transamináz, zvýšenie protrombínového času. Ak máte podozrenie na predávkovanie, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.

liečba

Výplach žalúdka, po ktorom nasleduje vymenovanie aktívneho uhlia; alkalické pitie, nútená diuréza, symptomatická liečba.

Interakcia s inými liekmi

Induktory mikrozomálnej oxidácie v pečeni (fenytoín, etanol, barbituráty, flumecinol, rifampicín, fenylbutazón, tricyklické antidepresíva) zvyšujú produkciu hydroxylovaných aktívnych metabolitov, čo umožňuje vyvinúť závažnú intoxikáciu predávkovaním.

Inhibítory mikrozomálnej oxidácie (vrátane cimetidínu) znižujú riziko hepatotoxického účinku.

Myelotoxické lieky zvyšujú hematotoxicitu lieku.

Kombinácia ibuprofénu s etanolom, glukokortikosteroidmi zvyšuje riziko eróznych a ulceróznych lézií gastrointestinálneho traktu. Súčasné užívanie paracetamolu s etanolom zvyšuje riziko akútnej pankreatitídy.

Paracetamol a ibuprofen zvyšujú účinok nepriamych antikoagulancií a znižujú účinnosť urikosurických liekov.

Dlhodobé užívanie barbiturátov znižuje účinnosť paracetamolu.

Diflunisal zvyšuje plazmatickú koncentráciu paracetamolu o 50%, čo zvyšuje riziko vzniku hepatotoxicity.

Ibuprofen znižuje hypotenzívnu aktivitu vazodilatátorov, natriuretík a diuretikum - furosemidu a hydrochlorotiazidu.

Antacidá a kolestyramín znižujú absorpciu ibuprofénu.

Ibuprofen zvyšuje účinok perorálnych hypoglykemických látok a inzulínu.

Ibuprofen zvyšuje koncentráciu digoxínu, prípravkov lítia a metotrexátu v krvi.

Pri súčasnom stretnutí s kyselinou acetylsalicylovou znižuje ibuprofen jeho protizápalový a protidoštičkový účinok.

Cefamendol, cefaperazón, cefotetan, kyselina valproová, plicamycín zvyšujú výskyt hypoprotrombinémie.

Špeciálne pokyny

Treba sa vyhnúť súčasnému použitiu lieku s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol a / alebo nesteroidné protizápalové lieky.

Pri používaní lieku na viac ako 5-7 dní by ste mali sledovať indikátory periférnej krvi a funkčný stav pečene.

Paracetamol narúša výsledky laboratórnych štúdií glukózy a kyseliny močovej v plazme.

S výskytom príznakov NSAID-gastropatie sa ukazuje starostlivé monitorovanie, vrátane esofagogastroduodenoskopie, krvného testu s hemoglobínom a hematokritom a analýzy okultného krvi fekálne.

Ak je to potrebné, stanovenie 17-ketosteroidného lieku by sa malo zrušiť 48 hodín pred štúdiou.

Počas užívania lieku by sa pacienti mali zdržať všetkých činností, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť, rýchle psychické a motorické reakcie.

Počas liečby sa neodporúča príjem nápojov obsahujúcich alkohol.

Podmienky skladovania

Pri teplote nie vyššej ako 25 ° C.

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Čas použiteľnosti

2 roky. Nepoužívajte po uplynutí doby použiteľnosti uvedenej na obale.